Search your favorite song for free

1. Lucifer 3. Sezon 20. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 16
 • Channel: tv
Lucifer 3. Sezon 20. Bölüm Fragmanı

Lucifer dizisinin yeni bölümü olan 3.Sezon 20. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Lucifer , yeni bölümleriyle pazartesi günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Lucifer dizisi 3.Sezon 20. Bölüm yeni fragman izle… Lucifer’ın 3. sezon 20. bölümü 2 Nisan 2018 (Pazartesi) tarihinde yayınlanacak. Lucifer Genel Hikaye “Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor. Lucifer 3. Sezon 20. Bölüm İzle Lucifer dizisinin 3. Sezon 20. Bölümünü pazartesi günü Fox Broadcasting Company kanalından izleyebilirsiniz.


2. Homeland 7. Sezon 11. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 50
 • Channel: tv
Homeland 7. Sezon 11. Bölüm Fragmanı

Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7.Sezon 11. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Homeland, yeni bölümleriyle pazar günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Homeland dizisi 7.Sezon 11. Bölüm yeni fragman izle… Homeland’in 7. sezon 11. bölümü 22 Nisan 2018 (Pazar) tarihinde yayınlanacak. Homeland Genel Hikaye | Konusu Homeland bir CIA draması. Irak'ta kaybolup, uzun süre sonra ülkesi Amerika'ya dönen Scott Brody bir CIA ajanı tarafından şüpheli bulunur. Carrie Anderson, Scott Brody'nin El-Kaide üyesi olmasından ve bir saldırı düzenlemeye hazırlandığından şüphelenir. Politik bir drama olan Homeland'in hayli iddialı bir kadrosu var. Emmy ve Golden Globe ödüllü Claire Danes, Golden Globe adaylığı bulunan Damian Lewis ve yine Emmy ödüllü Mandy Patinkin başrolde olan isimler. Homeland 7. Sezon 11. Bölüm İzle Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7. Sezon 11. Bölümünü pazar günü showtime kanalından izleyebilirsiniz.


3. Homeland 7. Sezon 9. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 50
 • Channel: tv
Homeland 7. Sezon 9. Bölüm Fragmanı

Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7.Sezon 9. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Homeland, yeni bölümleriyle pazar günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Homeland dizisi 7.Sezon 9. Bölüm yeni fragman izle… Homeland’in 7. sezon 9. bölümü 8 Nisan 2018 (Pazar) tarihinde yayınlanacak. Homeland Genel Hikaye | Konusu Homeland bir CIA draması. Irak'ta kaybolup, uzun süre sonra ülkesi Amerika'ya dönen Scott Brody bir CIA ajanı tarafından şüpheli bulunur. Carrie Anderson, Scott Brody'nin El-Kaide üyesi olmasından ve bir saldırı düzenlemeye hazırlandığından şüphelenir. Politik bir drama olan Homeland'in hayli iddialı bir kadrosu var. Emmy ve Golden Globe ödüllü Claire Danes, Golden Globe adaylığı bulunan Damian Lewis ve yine Emmy ödüllü Mandy Patinkin başrolde olan isimler. Homeland 7. Sezon 9. Bölüm İzle Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7. Sezon 9. Bölümünü pazar günü showtime kanalından izleyebilirsiniz.


4. Homeland 7. Sezon 7. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 50
 • Channel: tv
Homeland 7. Sezon 7. Bölüm Fragmanı

Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7.Sezon 7. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Homeland, yeni bölümleriyle pazar günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Homeland dizisi 7.Sezon 7. Bölüm yeni fragman izle… Homeland’in 7. sezon 7. bölümü 25 Mart 2018 (Pazar) tarihinde yayınlanacak. Homeland Genel Hikaye | Konusu Homeland bir CIA draması. Irak'ta kaybolup, uzun süre sonra ülkesi Amerika'ya dönen Scott Brody bir CIA ajanı tarafından şüpheli bulunur. Carrie Anderson, Scott Brody'nin El-Kaide üyesi olmasından ve bir saldırı düzenlemeye hazırlandığından şüphelenir. Politik bir drama olan Homeland'in hayli iddialı bir kadrosu var. Emmy ve Golden Globe ödüllü Claire Danes, Golden Globe adaylığı bulunan Damian Lewis ve yine Emmy ödüllü Mandy Patinkin başrolde olan isimler. Homeland 7. Sezon 7. Bölüm Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7. Sezon 7. Bölümünü pazar günü showtime kanalından izleyebilirsiniz.


5. Payitaht Abdülhamit 46. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 59
 • Channel: tv
Payitaht Abdülhamit 46. Bölüm Fragmanı

Payitaht Abdülhamit dizisinin 46.bölümde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Payitaht Abdülhamit, yeni bölümleriyle TRT 1 ekranlarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamit 46.bölüm yeni fragman izle… Payitaht Abdulhamit Genel Hikaye | Konusu “'Payitaht' projesinin, Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışını müthiş bir siyasi zekâ ile 33 yıl erteleyen Sultan Abdülhamid Han'ın yaşamını anlatması sebebiyle çok önemli bir eser olduğunu düşünüyorum. Dönem işlerindeki en önemli unsurlardan birisi de tecrübeli bir ekip ile çalışmaktır. Es Film’in Yapım tarafındaki tecrübesi yönetmen olarak işimi fazlasıyla kolaylaştırıyor. Teknik altyapı ve projenin sıhhati için tanınan imkânlar projenin kaliteli olmasının en önemli sebebi aslında. Ayrıca oyuncularımız başta olmak üzere ekipteki her arkadaşımız projenin ruhunu hissetmesi ve gerekli hassasiyete sahip olması da birimleri saatin çarkları gibi uyum içinde çalışmasını sağlıyor.” Mücadelenin en çetini seyirciyi bekliyor… Senaryosunu Ayça Mutlugil ve Hale Çalap’ın yazdığı, Konsept Danışmanlığını Selman Kayabaşı’nın, Tarih Danışmanlığını Naci Yorulmaz ve Orhan Osmanoğlu’nun yaptığı dizinin bu sezonunun genel hikayesine gelince: Geçtiğimiz sezonun finaline, Sultan Abdülhamid Han’ın Osmanlı - Yunan Savaşının başladığını belirttiği sözlerinin damgasını vurduğu ve “Global Monarşi” ile verdiği savaşını izlediğimiz “Payitaht Abdülhamid” bu sezon, yeni yüzyılın perdesini aralayarak en büyük savaşını vermeye hazırlanıyor. Yeni yüzyıl başlarken acının, ümidin ve mücadelenin coğrafyası olan Payitaht’ta son cephe açılıyor. Ve mücadelenin en çetiniyle seyircisini buluşturmak üzere yola çıkıyor. Büyük Savaş, Payitaht İçin Payitaht'ta! Yeni yüzyıl başlarken acının, ümidin ve mücadelenin coğrafyasında son cephe açılıyor. Payitaht, en büyük savaşını veriyor. Sultan Abdülhamid, son iki yüzyıldır zafer kazanamayan Osmanlı'nın talihini değiştirmiş, Yunan harbini kazanmıştır. Cephede biten harp ise şimdi masada devam edecektir. Global Monarşi'nin veziri Parvus ise artık Abdülhamid'e karşı yüz yüze savaşacaktır. Hedef devlettir. Devleti ayakta tutan kıymetler baltalanmaktadır. Her kıymet bir sütun, her sütun çatıyı ayakta tutan bir güçtür. Abdülhamid ise devlet çatısını yıkmak isteyenlerin önündeki tek engeldir. Parvus, Abdülhamid'in düşmanlarını tek cephede birleştirecek ve Osmanlı'nın yıkılışı için yıllar sürecek planı başlatacaktır. Abdülhamid ise kalkınma hamleleriyle devleti büyük savaşa hazırlamaktadır. Demir yolu hamlesinden sonra yeni yüzyıl boyunca, uğrunda savaşlar verilecek neft (petrol) hamlesini başlatacaktır Abdülhamid... Osmanlı topraklarındaki petrol arazilerinin haritalarını çıkaran Abdülhamid, hammaddeyi elinde bulunduranın yenidünyaya yön vereceğini bilmektedir. Bu değerleri korumak için de var gücüyle savaşacaktır. Parvus sağ kolu Marco’nun önderliğinde İstanbul’un her tarafına yayılmış ajanlarla Payitaht


6. Homeland 7. Sezon 8. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 50
 • Channel: tv
Homeland 7. Sezon 8. Bölüm Fragmanı

Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7.Sezon 8. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Homeland, yeni bölümleriyle pazar günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Homeland dizisi 7.Sezon 8. Bölüm yeni fragman izle… Homeland’in 7. sezon 8. bölümü 1 Nisan 2018 (Pazar) tarihinde yayınlanacak. Homeland Genel Hikaye | Konusu Homeland bir CIA draması. Irak'ta kaybolup, uzun süre sonra ülkesi Amerika'ya dönen Scott Brody bir CIA ajanı tarafından şüpheli bulunur. Carrie Anderson, Scott Brody'nin El-Kaide üyesi olmasından ve bir saldırı düzenlemeye hazırlandığından şüphelenir. Politik bir drama olan Homeland'in hayli iddialı bir kadrosu var. Emmy ve Golden Globe ödüllü Claire Danes, Golden Globe adaylığı bulunan Damian Lewis ve yine Emmy ödüllü Mandy Patinkin başrolde olan isimler. Homeland 7. Sezon 8. Bölüm İzle Homeland dizisinin yeni bölümü olan 7. Sezon 8. Bölümünü pazar günü showtime kanalından izleyebilirsiniz.


7. Aşk ve Mavi 62. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 45
 • Channel: tv
Aşk ve Mavi 62. Bölüm Fragmanı

Aşk ve Mavi dizisinin yeni bölümü olan 62.Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Aşk ve Mavi, yeni bölümleriyle cuma günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Atv'de yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi 62.Bölüm yeni fragman izle… Aşk ve Mavi Genel Hikaye | Konusu Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi'nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet'in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali'nin abisi Cemal'dir. Ali, Cemal'in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi'nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali'yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi'den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..


8. Kadın 24. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 48
 • Channel: tv
Kadın 24. Bölüm Fragmanı

Kadın dizisinin yeni bölümü olan 24. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Kadın , yeni bölümleriyle salı akşamları 20:00 de ekranlarda olacak. Fox Tv'de yayınlanan Kadın dizisi 24. Bölüm yeni fragman izle… Kadın Genel Hikaye | Konusu Kocası Sarp’ın ölümünden sonra Bahar’ı hayata bağlayan iki şey vardır: Çocukları Nisan(7) ve Doruk(4). Onlarla elele verip hayatı bir oyuna, fakirliği eğlenceye, yokluğu neşeye çevirmeyi başarır. İnsanın yüzü güldüğünde kalbinin de onunla birlikte gülümseyeceğine inanır. Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’un yer aldığı dizi “Kadın”, Salı 20.00'de FOX’ta!


9. Instinct 1. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 20
 • Channel: tv
Instinct 1. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

Instinct dizisinin yeni bölümü olan 1.Sezon 2. Bölümde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Instinct, yeni bölümleriyle pazar günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Instinct dizisi 1. sezon 2. bölüm yeni fragman izle… Instinct’in 1. sezon 2. bölümü 25 Mart 2018 (Pazar) tarihinde yayınlanacak. Instinct Genel Hikaye | Konusu Dr. Dylan Reinhart eski bir CIA çalışanıdır. Emekli olduktan sonra yazarlık yapmakta ve bir üniversitede psikolojik davranışlar üzerine dersler vererek kendince normal bir hayat sürmektedir. Ancak günün birinde NYPD kapısını çalar. Ortaya çıkan bir seri katilin yakalanması için yardımı gerekmektedir ve Reinhart eski hayatına geri döner. Instinct 1. Sezon 2. Bölüm İzle Instict dizisinin yeni bölümü olan 1.Sezon 2. Bölümünü pazar günü CBS kanalından izleyebilirsiniz.


10. Star 2. Sezon 13. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 34
 • Channel: tv
Star 2. Sezon 13. Bölüm Fragmanı

Star dizisinin yeni bölümü olan 2.Sezon 13. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Star , yeni bölümleriyle çarşamba günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Star dizisi 2.Sezon 132. Bölüm yeni fragman izle… Star’ın 2. sezon 13. bölümü 18 Nisan 2018 (Çarşamba) tarihinde yayınlanacak. Star Genel Hikaye | Konusu Emery henüz 6 yaşında bir kız iken, kasabalarına bir uzay aracı düşer ve içinden barışçıl olduklarını iddia eden Atrian isimli bir grup çıkar. Kasaba halkı gruba inanmaz ve kontrolü sağlamak için onlarla bir savaş içine girer. 6 yaşında bir Atrian olan Roman, bu kargaşa içinde Emery’nin evlerine sığınır ve aralarında bir arkadaşlık gelişir. Ancak Roman sonunda yakalanır ve Atrian halkının tutulduğu bir kampa götürülür. Aradan 10 yıl geçer ve insan/uzaylı entegrasyon projesi amacıyla Roman’ın, Emery’nin okuduğu liseye kayıt edilmesine karar verilir. Bu sayede Roman ile Emery’nin yolu yıllar sonra tekrar kesişecek ve aralarında bir aşk filizlenecektir. Star 2. Sezon 13. Bölüm İzle Star 2. Sezon 13. Bölümünü çarşamba günü Fox Broadcasting Company kanalından izleyebilirsiniz.


11. Aşk ve Mavi 61.Bölüm Fragmanı

 • Duration: 45
 • Channel: tv
Aşk ve Mavi 61.Bölüm Fragmanı

Aşk ve Mavi dizisinin yeni bölümü olan 61.Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Aşk ve Mavi, yeni bölümleriyle cuma günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Atv'de yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi 61.Bölüm yeni fragman izle… Aşk ve Mavi Genel Hikaye | Konusu Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi'nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet'in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali'nin abisi Cemal'dir. Ali, Cemal'in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi'nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali'yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi'den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..


12. Aşk ve Mavi 58. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 45
 • Channel: tv
Aşk ve Mavi 58. Bölüm Fragmanı

Aşk ve Mavi dizisinin yeni bölümü olan 58.Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Aşk ve Mavi, yeni bölümleriyle cuma günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Atv'de yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi 58.Bölüm yeni fragman izle… Aşk ve Mavi fragmanları dizi biter bitmez sitemizde yayınlanacaktır. Eğer sizde aşk ve mavi dizisi hayranıysanız bizi takipte kalın. Aşk ve Mavi Genel Hikaye | Konusu Aşk ve Mavi dizisi konusu hayli dikkat çekici; Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi'nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet'in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali'nin abisi Cemal'dir. Ali, Cemal'in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi'nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali'yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi'den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır.. Aşk ve Mavi Dizisi Oyuncuları açısından da çok zengin. Ali-Emrah, Mavi-Burcu Kıratlı in aşkını konu alan dizi reyting rekorları kırıyor. Diğer oyuncular ise şöyle, Işıl Yücesoy-Refika, Kenan Bal-Fazıl, Cüneyt Mete-Cemal, Ayşegül Ünsal-Hasibe, Birgül Ulusoy-Birgül, Alayça Öztürk-Safiye, Osman Karakoç-İlyas, Uğur Uzunel-İsmet


13. Kalk Gidelim 21. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 39
 • Channel: tv
Kalk Gidelim 21. Bölüm Fragmanı

Kalk Gidelim dizisinin yeni bölümü olan 21. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Kalk Gidelim , yeni bölümleriyle cumartesi günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. TRT 1'de yayınlanan Kalk Gidelim dizisi 21. Bölüm yeni fragman izle… Kalk Gidelim Genel Hikaye | Konusu Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar. Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini.. Ancak çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona gore Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Babası Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır. Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır. Çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? Mustafa Ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? Sosyetik karısı Nurcan hizmetçili lüks evlerden sonra çiftlik koşullarına uyum sağlayabilecek mi? Çiftlikteki kadınların bu kendini beğenmiş kadın için ne tür planları var? Canberk ve Duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? Canberk ve amcası Seyfettin’in oğlu Halim, Meryem’in güzeller güzeli yeğeni Badegül yüzünden karşı karşıya gelince Badegül hangisini seçecek? Hem Badegül Canberk’i sevse bile Meryem, Mustafa Ali’


14. Kalk Gidelim 20. Bölüm Fragmanı

 • Duration: 40
 • Channel: tv
Kalk Gidelim 20. Bölüm Fragmanı

Kalk Gidelim dizisinin yeni bölümü olan 209. Bölümünde neler olacak? Yeni sezonda dikkat çeken konusuyla ekrana gelen ve reytinglerde zirveye yerleşen Kalk Gidelim , yeni bölümleriyle cumartesi günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. TRT 1'de yayınlanan Kalk Gidelim dizisi 20. Bölüm yeni fragman izle… Kalk Gidelim Genel Hikaye | Konusu Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar. Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini.. Ancak çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona gore Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Babası Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır. Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır. Çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? Mustafa Ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? Sosyetik karısı Nurcan hizmetçili lüks evlerden sonra çiftlik koşullarına uyum sağlayabilecek mi? Çiftlikteki kadınların bu kendini beğenmiş kadın için ne tür planları var? Canberk ve Duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? Canberk ve amcası Seyfettin’in oğlu Halim, Meryem’in güzeller güzeli yeğeni Badegül yüzünden karşı karşıya gelince Badegül hangisini seçecek? Hem Badegül Canberk’i sevse bile Meryem, Mustafa Ali


15. Beyaz Balina (2017) Fragman

 • Duration: 63
 • Channel: tv
Beyaz Balina (2017) Fragman

Beyaz Balina (2017) Fragman ‘Beyaz Balina’, 80'li yıllarda geçen, hayatları Anadolu’nun ücra bir köyünde kesişen Ali ve Vahap’ın samimi hikayesidir. Anne ve babasını kaybettikten sonra büyük şehirden dedesinin köyüne gelen Ali ile köyün yaramaz çocuğu Vahap’ın önceleri iki düşmanken sonrasında nasıl bir dostluk kurduklarını anlatıyor. Annesinin Ali’ye okumaya başladığı ama bitiremediği ‘Moby Dick’ romanı bu ikilinin ortak tutkusu olur. Annesinin yarım bıraktığı hikayenin sonunu merak eden Ali için köyün yaramaz çocuğu Vahap hikayeyi tamamlamaya karar verir. Fakat kitabı bulup okumak hiç de kolay değildir… Beyaz balina İki çocuk… İki farklı dünya… Ali ve Vahap… Her ne kadar birbirlerinden farklı olsalar da, bu farklılık onların çok iyi dost olmasına engel değildi. Kardeşlik, dostluk ve daha nice yitirilen duyguları samimiyetle anlatan bir film ‘Beyaz Balina’. ‘’Hayali ölünce kuklada mecal mi kalır?’’ der şair. İki kahramanımız da anısı bol bir hayalde buluşur. Onları buluşturan, dostluklarını pekiştiren bir kitap olmuştur: ’Moby Dick’… Öyle ki, bir kitap, bir insanın hayatını tamamen değiştirebilme büyüsüne sahiptir. Vahap’ın vahşi doğası bu kitapla değişir. Ötesinde ise hayatın gerçekleri yatar. Ve bu gerçekler hayaller gibi mutlu değildir… 24 Mart 2017'de sinemalarda. Ve ‘Beyaz Balina’, ‘Dünyadaki en güzel şeyleri’ dile getiriyor; daha önce hiç söylenmemiş olanları… YAPIM: ERK FİLM YAPIMCI & YÖNETMEN: A. UYGUR ÖZTÜRK GENEL YÖNETMEN: CELİL MURAT SARI UYGULAYICI YAPIMCI: ÖZLEM TAŞPINAR SENARYO: SÜHAN BOZDAĞ KURGU: AHMET CAN ÇAKIRCA MÜZİK : CENK ERDOĞAN GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : K. VOLKAN ÖNCEL PROJE KOORDİNATORU : FERİDUN TERZİOĞLU OYUNCULAR: EFE KARAMAN – KAAN ÜRKMEZ – ERDEN ALKAN – UMUT KARADAĞ – GÜNEŞ SAYIN – BURAK ÇİMEN – İBRAHİM ÖNER - ERGİN KILIKÇİER


16. Sertifikalı Çobanlar Sürü Sahibi Oldu

 • Duration: 125
 • Channel: news
Sertifikalı Çobanlar Sürü Sahibi Oldu

Kırşehir'de sürü yöneticisi eğitimi aldıktan sonra Genç Çiftçiler Projesi'ne başvuran çobanlar, kendilerine verilen 40'ar koyun sayesinde sürü sahibi oldu. Kırşehir'de sürü yöneticisi eğitimi aldıktan sonra "Genç Çiftçiler" adlı proje kapsamında 40'ar gebe koyun dağıtılan çobanlar, kendi sürülerinin sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor. GEBE KOYUNLARIN YAVRULAMASIYLA SÜRÜLER BÜYÜDÜ Kent genelinde açılan "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika alan 175 çoban, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Genç Çiftçiler Projesi"ne başvurdu. Proje kapsamında Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden (TİGEM) temin edilen Akkaraman'ın Kangal ırkı 40'ar gebe koyun, 17 çiftçiye dağıtıldı. Böylece kendi sürülerine sahip olan çobanlar, gebe koyunların yavrulamasıyla sürülerini büyüttü. Haber http://haberler.com/sertifikali-cobanlar-suru-sahibi-oldu-9355531-haberi/


17. Kızılay, Malatya’da Afet ve İnsani Barınma Sistemleri Fabrikası kuruyor

 • Duration: 315
 • Channel: news
Kızılay, Malatya’da Afet ve İnsani Barınma Sistemleri Fabrikası kuruyor

Vagon onarım fabrikasının görüntüsü -Kerem Kınık konuşma -Bülent Tüfenkci konuşma -Detaylar( MALATYA )- Bakan Tüfenkci, bölgede incelemelerde bulundu MALATYA - Kuruluşunun 150’nci yılını kutlayan Kızılay, tarihinin en önemli yatırımlarından birine imza atıyor. Malatya’da atıl durumda bulunan eski vagon fabrikasının yerine dünyanın en büyük Afet ve İnsani Barınma Sistemleri Fabrikası kurulacak. Kızılay’ın 52 bin metrekarelik alanda hayata geçireceği fabrika, dünyadaki diğer yardım kuruluşlarının da afet barınma ve yerleşim sistemleriyle ilgili ihtiyaçlarını da karşılayacak. Aynı zamanda fabrikada, afet konularında Ar-Ge İnovasyon çalışmalarının yapılacağı bir merkez de kurulacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Malatya’daki eski vagon fabrikasında incelemelerde bulunarak Kızılay’ın yeni dev yatırımı hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Bakan Tüfenkci, 1989'da tamamlanan ve atıl durumda bulunan Vagon Onarım Fabrikası'nda incelemede bulunduktan sonra yaptığı açıklamada Türk Kızılayının özellikle dünyada mazlum ve mağdurlara zamanında yaptığı etkin yardımlarla göz dolduran dünyanın saygın kuruluşlarından birisi olduğunu ifade etti. Türkiye ekonomisi için önemli gördükleri bir yatırımın başlangıcını yaptıklarını ifade eden Tüfenkci, yıllarca atıl vaziyette olan vagon fabrikasının özellikle Malatya’nın cazibe merkezleri programına alınması ile birlikte Türk Kızılayı tarafından ‘Afet Barınma Sistemleri Fabrikasına dönüştürüleceğini dile getirdi. Atıl durumdaki fabrikanın Türk Kızılayı'nın vizyonu ile hem alanın hem de yakın coğrafyanın ihtiyaç duyduğu modern bir tesise dönüşeceğini ifade eden Tüfenkci, "Modern bir fabrikanın temellerini burada yükseltmek istiyoruz. Burası bizim açımızdan hem ihracat noktasında hem de dışa bağımlılık noktasında aynı zamanda yeni bir modellemeyle ihtiyaç sahiplerinin konut ve barınma ihtiyaçlarının çözüldüğü bir yatırım olacak." şeklinde konuştu. Bu yatırımın Malatya’da hayata geçirilmesinden dolayı da mutluluk duyduklarını belirten Tüfenkci, projenin ülkeye ve Malatya’ya hayırlar getirmesini diledi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık ise Özelleştirme İdaresince atıl durumdaki fabrikanın ihalesinin yapıldığını ve kurum olarak verdikleri teklifin olumlu karşılandığını söyledi. Teklifin kuruldan onaylanıp resmilik kazanmasının ardından hızlıca yatırma başlayacaklarına işaret eden Kınık, 52 bin metrekare kapalı olan fabrikanın ilk önce onarımdan geçirilip güçlendirileceğini söyledi. Kınık, fabrikanın içerisinde bir üretim bandı kurulacağını ve afet dönemlerde ihtiyaç duydukları barınma sistemlerini bu merkezde üretileceğine değindi. Tesisin Avrupa ve Ortadoğu'daki en büyük üretim alanı olacağını ifade eden Kınık, toplamda bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını dile getirdi. Suriye’deki kamplara yardım tırı Öte yandan Kızılay Malatya Şubesi tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi de düzenlenen uğurlama programı ile yola çıktı. Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Merkezi tarafından Malatya’daki hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan gıda ve yaşam malzemeleri Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın’a teslim edildi. 2 tır dolusu yardım malzemesi daha sonra dualarla Suriye’deki kamplara gönderildi.http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/kizilay-malatya-da-afet-ve-insani-barinma-sistemleri-fabrikasi-kuruyor-550852.html


18. Halk Ekmek baklavası raflarda

 • Duration: 240
 • Channel: news
Halk Ekmek baklavası raflarda

Binadan görüntüler -Baklava yapımından görüntüler -Röportaj( ANKARA -HD)- Halk Ekmek, baklavada seri üretime geçiyor- Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, 13 Ağustos’tan itibaren fıstıklı ve cevizli baklava satışına başlıyor- Talebe göre kiloyla da satılacak cevizli baklavanın porsiyonu 4 lira, fıstıklı baklavanın porsiyonu ise 5 lira olacak ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’na özel olarak Başkentlilerin beğenisine sunduğu fıstıklı ve cevizli baklavalarını, yoğun talep gelmesi üzerine, seri üretime geçme kararı aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın Başkentlilerin yoğun talepte bulunduğu Halk Ekmek baklava, 13 Ağustos’tan itibaren Halk Ekmek Satış Mağazalarının raflarında yerini alacak. Bayramların vazgeçilmez tatlısı baklava, Halk Ekmek Fabrikası güvencesiyle Kurban Bayramı’nda da Başkentlilerin sofrasındaki yerini alacak. Fıstıklı baklavanın porsiyonu 5 TL, cevizli baklavanın porsiyonu ise 4 TL olacak. Talebe göre kiloyla da satılacak Halk Ekmek baklavaları, tadıyla ve içeriğindeki malzemeleriyle de birinci sınıf kalitede satışa sunulacak. İster porsiyon, ister kiloyla Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, 13 Ağustos Pazartesi gününden itibaren seri üretime geçecekleri baklavaların; GİMAT Halk Ekmek Fabrika Satış Mağazası, Kocatepe Kültür Merkezi, Mithatpaşa, Atlantis, Dışkapı, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Gökkuşağı’nda bulunan Halk Ekmek Fabrika Satış Mağazası’ndan satın alınabileceğini söyledi. Kalitesi ve fiyatıyla ürettikleri baklavanın Başkentlilerin tercihi olmayı sürdüreceğini belirten Sarıduman, “Yüzde yüz tereyağlı ve katkısız baklavalarımızı vatandaşlarımız ister porsiyon ister kiloyla alabilecek. Bundan sonra sadece bayramlarda değil, bayramdan sonra da her gün satışa sunulacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da dediği gibi ‘önceliğimiz vatandaş talepleri ve memnuniyeti’ olduğu için seri üretime geçme kararı aldık” dedi. Fıstıklı baklavanın kilosu 60 tl, cevizli baklavanın 50 tl Her porsiyonda 40’ar gramlık iki adet baklavanın yer alacağını ifade eden Sarıduman, kiloyla almak isteyenler için bir kiloda, 25 adet baklava olacağını kaydetti. Fıstıklı baklavanın kilosu 60 TL’den, Cevizli baklavanın kilosu ise 50 TL’den satışa sunulacak.http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/halk-ekmek-baklavasi-raflarda-580949.html


19. Elektrik kesilince hastalarını komşu köylere götürüyorlar

 • Duration: 177
 • Channel: news
Elektrik kesilince hastalarını komşu köylere götürüyorlar

Meryem Yıldız’ın yakınlarının cihazı hazırlaması -Solunum cihazına bağlı olan Meryem Yıldız -Odasından genel detay -Meryem Yıldız’ın raporu -Fatih Yamacu cihazı kullanırken -Mehmet Yamacu’nun konuşması -Fatih Yamacu’nun raporu -Genel ve detay( DİYARBAKIR -ÖZEL) DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Karacadağ Mahallesi’nde köylüler solunum cihazlarına bağlı hastalarını, elektrik kesilince apar topar komşu köylere götürmek zorunda kalıyor. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Karacadağ Mahallesi Karacadağ Mahallesi Darbi Kümevlerinde ikamet eden yüzde 88 engelli ve solunum yetmezliği bulunan 74 yaşındaki Meryem Yıldız ile yine aynı hastalıkla mücadele eden 58 yaşındaki Fatih Yamacu günün büyük çoğunluğunda solunum cihazına bağlı yaşamak zorunda. Solunum cihazlarına bağlı oldukları saatte elektrik kesilince yakınları tarafından apar topar komşu köylere götürülen Yıldız ve Yamacu’nun yakınları bu konuya bir çözüm istiyor. “Elektrik kesilince büyük sıkıntı yaşıyoruz” Aynı mezrada ikamet eden ve Fatih Yamacu’nun yeğeni olan Mehmet Yamacu, elektrik kesilince büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “Köyde iki engellimiz var. Bir tanesi yüzde 94, diğeri de yüzde 88 engelli. Solunum yetmezliği var. İkisi de cihaza bağlı yaşıyor. Elektriğimiz sık sık kesildiği için büyük sıkıntı yaşıyoruz. Hastalarımız mağdur oluyor. Solunum cihazına bağlanacağı saatlerde elektrik kesilince bizim hastalarımızı ya hastaneye götürmemiz gerekiyor ya da başka bir köye götürmemiz gerekiyor. Meryem Yıldız günde 7 saat solunum cihazına bağlı, Fatih Yamacu ise günde 3 defa 30’ar dakika cihazı kullanmak zorunda. Elektrik kesildiği zaman hiçbir şey yapamıyorlar. Nefesleri kesiliyor. Biz de mecburen ya hastaneye ya da elektriğin kesilmediği çevre köylere yetiştirmeye çalışıyoruz. Mağdur durumdalar. Elektrik kesildiği zaman apar topar komşu köylere götürüyoruz. Bazen elektrik gelir diye bekliyoruz sonra fenalaşıyorlar. O zaman da hastaneye götürmek zorunda kalıyoruz. Meryem Yıldız, kızının evinde kalıyordu. Elektrik yüzünden komşu köyde bulunan oğlunun evine götürdük.” Yüzde 94 engeli bulunan Fatih Yamacu ise jeneratör istediğini söyledi.http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/elektrik-kesilince-hastalarini-komsu-koylere-goturuyorlar-526057.html


20. Çocuklar 'yerli oyuncaklar'la büyüyecek - GAZİANTEP

 • Duration: 145
 • Channel: news
Çocuklar 'yerli oyuncaklar'la büyüyecek - GAZİANTEP

Çocuklar "yerli oyuncaklar"la büyüyecek - GAZİANTEP - Yerli oyuncaklardan detaylar - Nurel - Enver Taner Gaziantep Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hatice Kutsal'ın açıklaması - Türkiye genelindeki olgunlaşma enstitüleri, çocukların yerli oyuncaklarla oynayabilmeleri için çalışma başlattı - Çalışma sonucunda belirlenecek Türk kültürü ve geleneklerini yansıtan oyuncaklar, sektör tarafından üretilerek piyasaya sunulacak - Nurel - Enver Taner Gaziantep Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Kutsal: - "Biz istiyoruz ki çocuklarımız kendi geçmişimizden gelen kıyafetleri bebeklerine giydirsin, onlarla oynasın" - "Biz nasıl ki Superman, Örümcek Adam gibi kahramanları tanımışsak, Avrupa ülkeleri de dünya da bizim Keloğlan'ımızı, Malkoçoğlu'muzu tanısın"GAZİANTEP (AA) - ZUHAL KOCALAR - Türkiye genelindeki olgunlaşma enstitüleri, çocukların yerli oyuncaklarla oynayabilmeleri için çalışma yapıyor. Çalışma sonucunda belirlenecek Türk kültürü ve geleneklerini yansıtan oyuncaklar, sektör tarafından üretilerek piyasaya sunulacak.Nurel - Enver Taner Gaziantep Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hatice Kutsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesindeki olgunlaşma enstitülerinin hem örgün hem de yaygın öğretim perspektifiyle daha çok kadınlar için eğitim verilen kurumlar olduğunu söyledi.Türkiye'de son yıllarda pek çok alanda millileşmeye önem verildiğini anlatan Kutsal, olgunlaşma enstitülerinin de bulundukları yerlerdeki değerleri, gelenekleri kayıt altına aldığını, canlandırdığını, dünü bugünle harmanlayarak geleceğe taşımaya çalıştığını vurguladı.Kutsal, olgunlaşma enstitüleri olarak yerli, milli oyuncaklar tasarlanması konusunda çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek şöyle konuştu:"Bizim kendi kahramanlarımız var. Malkoçoğlu'muz, Nasrettin Hoca'mız, Keloğlan'ımız var, yeniçerilerimiz var. Çocuklarımızın oynadıkları oyunlarda, oyuncaklarda hep Avrupalı, Amerikalı figürleri görüyoruz. Bizim geçmişten geleneğe, gelenekten geleceğe bir araştırma, Ar - Ge görevimiz var. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde bir komisyon oluşturuldu. Türkiye genelindeki 20 olgunlaşma enstitüsü yaptıkları yöresel oyuncakları, bebekleri Gaziantep 'te düzenlenen çalıştayda bir araya getirdi. Bundan sonra neler yapılabileceği konusunda bir fizibilite yapma şansı bulduk. Biz istiyoruz ki çocuklarımız kendi geçmişimizden gelen kıyafetleri bebeklerine giydirsin, onlarla oynasın. Kendi milli değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına böyle bir çalışmanın olması bizi heyecanlandırdı."Kutsal, milli değerlerin ön plana çıkarılacağı bebekler tasarlamak için çalışmalar yapacaklarını ifade ederek "Devletimiz bu konuyu oyuncak sektörüyle ele alacaktır. Biz Ar - Ge'sini yapacağız. Biz fikiri sunacağız, oyuncakçılar üretecek. Geçmişteki değerlerimizi günümüze taşımaya talibiz." dedi.Dünyanın da Nasrettin Hoca'yı, Keloğlan'ı, Malkoçoğlu'nu ve diğer Türk kahramanlarını tanımasını istediklerine dikkati çeken Kutsal, şunları kaydetti:"Biz nasıl ki Supermen, Örümcek Adam gibi kahramanları tanımışsak, Avrupa ülkeleri de dünya da bizim, Keloğlan'ımızı, Malkoçoğlu'muzu tanısın. Olgunlaşma enstitüsü yöneticilerimiz bu konuda daha etkin sonuçlar elde etmek için çalışmaya başladılar. Bizim çocuklarımızın vazgeçilmezi olan, büyük paralara aldıkları bebeklerin artık Avrupai tarzda giyinmesinden ziyade, Türk geleneğini yansıtacak kıyafetler giyinmesini istiyoruz. Artık millileşme adına biz bir yola çıktık ve bu yolda inşallah güzel çalışmalara imza atacağız."http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/cocuklar-yerli-oyuncaklar-la-buyuyecek-gaziantep-525849.html