Search your favorite song for free

1. Akçakale hayalet şehir gibi

 • Duration: 119
 • Channel: news

2. Sokakta Böcek Yeme Challenge (Akrep,Hamam Böceği,Solucan vs.)

 • Duration: 398
 • Channel: tv
Sokakta Böcek Yeme Challenge (Akrep,Hamam Böceği,Solucan vs.)

Ben Orkun Işıtmak bugün çılgın , eğlenceli bir challenge yapıyor ve böcek ,akrep,hamam böceği,solucan,kurbağa gibi abur cuburları Taylandda yerinde deniyorum. Sokakta böcek yediğim abur cubur videosunu kaçırmayın!\rAzar indir: \rVideo hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın!\rYeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz! \r\riPhone 7 için Amerikaya Gitmek : \rTürkiyede Turist Olmak : \rAnneme Ağlatan Sürpriz : \rİnanılmaz Basketbol Atışları : \rHayalet Şehir Çernobil : \r150 Metreye Güvenliksiz Tırmanmak : \rKorku Oyunları Gerçek Hayatta : \rSokakta Serinletme Şakası : \rSüper Kahraman Güçleri : \rHelyum Sesiyle Bir Gün : \r\rİkinci Kanalım! : \rWeb : \rTwitter : \rFacebook : \rInstagram : \rSnapchat : orkunisitmak\r\rOrkun Işıtmak IOS UYGULAMASI : \rOrkun Işıtmak ANROID UYGULAMASI : \r\rMüzik Epidemic Sound: \r\rMerhaba Ben Orkun Işıtmak! Youtube kanalımda birbirinden komik şaka, sosyal deney,eğlence, ve hayatımı paylaştığım vloglar/videolar üretiyorum. Genellikle haftada 2 video yüklediğim eğlence dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!\r\rİzlediğiniz için teşekkürler!


3. 43 Yıldır Ayak Basılmayan Hayalet Şehir, Turizme Açılamıyor

 • Duration: 148
 • Channel: news
43 Yıldır Ayak Basılmayan Hayalet Şehir, Turizme Açılamıyor

Japonya'da 43 yıl önce terk edilen Hashima adasının geçmişi herkesin ilgisini çekse de içindeki metruk binaların tehlikeli olması sebebiyle ziyaretçi alımına açılamıyor. Japonya'daki 43 sene önce terk edilmiş Hashima adası, içindeki eski ve tehlikeli olabilecek binalar nedeniyle turizme açılamıyor. 43 yıldır hayalet şehir olarak günümüze kadar ulaşan Hashima'nın hikâyesi ise oldukça ilginç. JAMES BOND FİLMİ BU ADADA ÇEKİLMİŞTİ Japonyaın güneyinde kyushu adasının güneybatısında yer alıyor. James Bond filminin bir bölümünün de çekildiği adanın hikayesi dünya endüstri tarihinin kısa özeti gibi. 43 YILDIR HAYALET ŞEHİR OLARAK ANILIYOR Japonyaya ait olan ada dev bir savaş gemisine benzemesinden ötürü "Battleship Island" olarak da anılıyor. Haber http://haberler.com/43-yildir-ayak-basilmayan-hayalet-sehir-turizme-10050163-haberi/


4. LAZER EPİLASYON! KADIN ÜRÜNLERİNİ DENEDİK 2

 • Duration: 499
 • Channel: tv
LAZER EPİLASYON! KADIN ÜRÜNLERİNİ DENEDİK 2

Ben Orkun Işıtmak , daha önce Berkcan Güven ile Ağda , yüz maskesi gibi kadın ürünlerini denemiştik. Bugün ise lazer epilasyondan ojeye birbirinden farklı kadın ürünlerini deniyoruz!\rKadın Ürünlerini Denedik 1 : \rBerkcan Güven : \rVideo hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın!\rYeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz! \r\riPhone 7 için Amerikaya Gitmek : \rTürkiyede Turist Olmak : \rAnneme Ağlatan Sürpriz : \rİnanılmaz Basketbol Atışları : \rHayalet Şehir Çernobil : \r150 Metreye Güvenliksiz Tırmanmak : \rKorku Oyunları Gerçek Hayatta : \rSokakta Serinletme Şakası : \rSüper Kahraman Güçleri : \rHelyum Sesiyle Bir Gün : \r\rİkinci Kanalım! : \rWeb : \rTwitter : \rFacebook : \rInstagram : \rSnapchat : orkunisitmak\r\rOrkun Işıtmak IOS UYGULAMASI : \rOrkun Işıtmak ANROID UYGULAMASI : \r\rMüzik Epidemic Sound: \r\rMerhaba Ben Orkun Işıtmak! Youtube kanalımda birbirinden komik şaka, sosyal deney,eğlence, ve hayatımı paylaştığım vloglar/videolar üretiyorum. Genellikle haftada 2 video yüklediğim eğlence dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!\r\rİzlediğiniz için teşekkürler!


5. MURAT BOZ BANA AĞDA YAPTI!

 • Duration: 671
 • Channel: tv
MURAT BOZ BANA AĞDA YAPTI!

En yakın arkadaşım Murat Boz ile popüler şarkıları tahmin ettiğimiz çok eğlenceli bir challenge yapıyoruz!\rJanti , Gün Ağardı , Adını Bilen Yazsın gibi şarkıları , O Ses Türkiyede jüriliği ve Dönerse Senindir filmi ile tanınan Murat Boz ile çok eğlenceli , komik bir challenge yapıyoruz.\rVideo hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın!\rYeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz! \r\riPhone 7 için Amerikaya Gitmek : \rTürkiyede Turist Olmak : \rAnneme Ağlatan Sürpriz : \rİnanılmaz Basketbol Atışları : \rHayalet Şehir Çernobil : \r150 Metreye Güvenliksiz Tırmanmak : \rKorku Oyunları Gerçek Hayatta : \rSokakta Serinletme Şakası : \rSüper Kahraman Güçleri : \rHelyum Sesiyle Bir Gün : \r\rİkinci Kanalım! : \rWeb : \rTwitter : \rFacebook : \rInstagram : \rSnapchat : orkunisitmak\r\rOrkun Işıtmak IOS UYGULAMASI : \rOrkun Işıtmak ANROID UYGULAMASI : \r\rMüzik Epidemic Sound: \r\rMerhaba Ben Orkun Işıtmak! Youtube kanalımda birbirinden komik şaka, sosyal deney,eğlence, ve hayatımı paylaştığım vloglar/videolar üretiyorum. Genellikle haftada 2 video yüklediğim eğlence dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!\r\rİzlediğiniz için teşekkürler!


6. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır / Only Lovers Left Alive - Türkçe Altyazılı Fragman

 • Duration: 131
 • Channel: shortfilms
Sadece Aşıklar Hayatta Kalır / Only Lovers Left Alive - Türkçe Altyazılı Fragman

Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık eden ve bunun etkisiyle çoğu şeye karşı inancını yitiren iki ölümsüz aşık, iki depresif vampirdir. Adam, iflas etmiş ve büyük ölçüde terk edilmiş hayalet bir şehir görünümünde olan Detroit'te yaşayan; tüm zamanını müziğe ve kimseye dinletmediği şarkılarına ayıran başarılı bir müzisyen, karamsar ve depresif bir vampirdir. Tek aşkı Eve ise uzun bir süredir Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürün içerisinde nefes almaktadır. Eve'ın, Adam'ı ziyarete geldiği zamanlardan birinde kız kardeşi Ava'nın da beklenmedik ziyaretiyle karşılaşırlar. O ana dek beladan başka bir getirisi olmayan Ava, bir kez daha işleri daha içerisinden çıkılması zor bir noktaya sürükler. İnsanlığın bilinçli olarak, kendi elleriyle belirlediği yazgısı Eve ve Adam'ın penceresinden her ne kadar karamsar bir tablo gibi görünse de her daim tutunabilecekleri bir umut ışığı bulurlar. Baş vampir rollerinde Tom Hiddleston ve Tilda Swinton'ın bulunduğu filmin yönetmenliği ve senaryosu Amerikan bağımsız sinemasının başarılı ismi Jim Jarmusch'a ait. Filmin oyuncu kadrosunda Mia Wasikowska, John Hurt ve Anton Yelchin gibi önemli isimler de yer alıyor.


7. Musul: Evlerin dönenler enkaz yığını buluyor

 • Duration: 70
 • Channel: news
Musul: Evlerin dönenler enkaz yığını buluyor

Irak‘ın Musul kentinin Irak Şam İslam Devleti terör örgütü IŞİD’in 3 yıl süren işgalinden kurtarılmasının ardından, Musullular evlerine dönmeye başladı. Koalisyon güçleri desteğindeki Irak Ordusu’nun 9 ay süren harekatı sırasında çeşitli kamplarda hayatlarını sürdüren çoğu Musullu, cadde ve sokaklarıyla binalarında çatışmaların yaşanmış olduğu şehirde evlerinin yerine enkaz yığınıyla karşılaşıyor: “Batı Musul tamamen terk edilmiş halde. Sadece gelip giden araçlar görüyorsunuz. Orada yaşayan kimse yok. Hiçbir ihtiyaç maddesi bulamazsınız. Oradaydık geri döndük. Kalmanın bir anlamı yok.” “Irak ordusu topraklarımızı kurtardığını söyledi. Biz de evlerimizi görmeye gittik. Yerle bir olduğunu gördük. Ne bir eşya ne bina, ne yapı, hiçbirşey kalmamış. Hayalet şehir gibi .Ölümün korkunçluğunu hissediyorsunuz. Ortada ne büyük bir yıkım olduğunu görüyorsunuz.” Dicle Nehri üzerindeki tüm köprülerin yıkıldığı Musul’un iki yakası arasındaki geçiş, dubalar üzerine oturtulan geçici köprüyle sağlanıyor. Çatışmalar süresince en az 800 bin kişinin evlerinden ayrılmak zorunda kaldığı şehirde 7 binden fazla sivilin hayatını kaybettiiği tahmin ediliyor.


8. Yunanistan Depremin Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

 • Duration: 220
 • Channel: news
Yunanistan Depremin Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: ► ============================ Yunanistan'ın Midilli Adası'nda meydana gelen depremde büyük hasar gören ve polis kontrolünde giriş ve çıkışa izin verilen, adeta ablukaya alınan ve boşaltılan Brisa köyünde yaşanan yıkım İHA tarafından görüntülendi. Deprem, Pazartesi günü Midilli'nin Plomari bölgesinin 15 kilometre güneydoğusunda meydana gelmiş, onlarca ev yıkılmıştı. Yaklaşık 1 dakika süren deprem sonucunda bir kadın hayatını kaybetmiş ve yaklaşık 800 kişi evsiz kalmıştı. Yunanistan hükümeti depremin ardından Midilli Adası'nda olağanüstü hal ilan etti. Polis tarafından ablukaya alınan ve giriş çıkışların özel izinle yapıldığı ve yıkımın en büyük olduğu Brisa köyünü İhlas Haber Ajansı görüntüledi. Büyük yıkımın olduğu köyde resmi yetkililer ve polis dışında özel izin ile şahsi eşyalarını almak için giriş yapan bir iki insanın dışında adeta hayalet şehir görüntüsü hakim. Onlarca binanın çöktüğü ve ağır hasar gören köyde yaşamın durduğu gözleniyor. Köyün bütün girişleri polis ekipleri tarafından tutulurken sadece köye polis kontrolünde giriş ve çıkış yapılabiliyor. Adeta hayalet şehre dönen Brisa Köyünde çekim yapan İhlas Haber Ajansı kamerasına savaş sonrası bir kent görüntüsü yansırken Polimari kentinde ise hayatın normale dönmesi için enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmaları aralıksız devam ediyor. Midilli’de yaşayan Evdakiye adı vatandaş ilk önce yarım duvarın düştüğünü ifade ederek, “Daha sonra diğer taraf düştü ve içerideki zemin de çöktü Çok korktum hala titriyorum. Eşim olmasaydı ölmüş olacaktım” dedi. Bir başka vatandaş da “Yükseklerde olan evlerde hasar yok onlar kurtuldular. Buradaki evlerde büyük hasar var. Başta sarhoş olduğumuzu zannettik. Ayağa kalktığımda yere düştüm. Ev gidecekmiş gibi hissettik” ifadelerini kullandı ===================================================== İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi ► İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri ► ► ► ► İhlas Haber Ajansı hakkında İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için ►


9. Seda Tripkolik Ft Nakris Söyle Söyle Mutlumusun | ForumAski.com

 • Duration: 222
 • Channel: music
Seda Tripkolik Ft Nakris Söyle Söyle Mutlumusun | ForumAski.com

Ben Gidiyorum Sevgilim Sensizliğimle Beni Elimle Dinle Ah Beni Bir Anlasan Bırakmazdın inan Niye Gittin Ellere Çok Severdin Ya Beni Yalanmış Herşeyin Herşeyimdin Gitme Kıymetlindin Hani Ben Senin Kıyamazdın Sevgilim Bizi Yıkıp Gitme Söyle Söyle Mutlumusun Beni Bırakıp Gittin Ya Helal Olsun Saçlarımda Şimdi Yoksun Ak Düşürdün Yazıklar Olsun Narkis Başkarını Kat Hayata Benim Başka Yok Tadım İnandığım O insanda Geriye Kalır Hatırası Bakışlarını Al Üstümden Gördüğün Neyse Söyle Uzaktasın Başkasıyla Benimle Geçirdiğin O Günller Lanet Et Hiç Olmazsa Unuttuğun Günleri Geri Gitti Farzet Bir Başka Dünya Hayalet Hep içimde Kaybet Kaçıncı Rüyamdasın Söyle Kaçıncı Kabus Uykularımı Böldün Ya Uykusuz Kaçıncı Kabus Hiç Olmamış Gibi Değil Ben Eğer Söyle Bana Bu Defter Kapalı Ardıma Bakıpta Gülme Bana Tripkolic Söyle Söyle Mutlumusun Beni Bırakıp Gittin Ya Helal Olsun Saçlarımda Şimdi Yoksun Ak Düşürdün Yazıklar Olsun, Söyle Söyle Mutlumusun Beni Bırakıp Gittin Ya Helal Olsun Saçlarımda Şimdi Yoksun Ak Düşürdün Yazıklar Olsun


10. CRISTIANO RONALDO ILE KARŞILAŞTIM!

 • Duration: 343
 • Channel: tv
CRISTIANO RONALDO ILE KARŞILAŞTIM!

Ben Orkun Işıtmak , FC Barcelona ve Real Madrid maçına yani El Clasicoya Barselonaya gittim. Ölmeden Önce Yapılacak Şeyler listemdeki bu videoda Cristiano Ronaldo , Karim Benzema , Lionel Messi , Neymar , Arda Turan gibi futbolcuları çok yakından gördüm. \rKamera Arkası : \rKullandığım Gillette Ürünü : \rVideo hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın!\rYeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz! \r\riPhone 7 için Amerikaya Gitmek : \rTürkiyede Turist Olmak : \rAnneme Ağlatan Sürpriz : \rİnanılmaz Basketbol Atışları : \rHayalet Şehir Çernobil : \r150 Metreye Güvenliksiz Tırmanmak : \rKorku Oyunları Gerçek Hayatta : \rSokakta Serinletme Şakası : \rSüper Kahraman Güçleri : \rHelyum Sesiyle Bir Gün : \r\rİkinci Kanalım! : \rWeb : \rTwitter : \rFacebook : \rInstagram : \rSnapchat : orkunisitmak\r\rOrkun Işıtmak IOS UYGULAMASI : \rOrkun Işıtmak ANROID UYGULAMASI : \r\rMüzik Epidemic Sound: \r\rMerhaba Ben Orkun Işıtmak! Youtube kanalımda birbirinden komik şaka, sosyal deney,eğlence, ve hayatımı paylaştığım vloglar/videolar üretiyorum. Genellikle haftada 2 video yüklediğim eğlence dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!\r\rİzlediğiniz için teşekkürler!


11. Dünya'nın En Korkunç 10 Terkedilmiş Şehri

 • Duration: 157
 • Channel: creation
Dünya'nın En Korkunç 10 Terkedilmiş Şehri

YENİ VİDEOLARIMI TAKİP EDİNİZ: http://www.dailymotion.com/RuhiCenetVideolari https://www.facebook.com/RuhiCenetVideolari https://twitter.com/RuhiCenet "Hayalet kent" olarak da adlandırılan bu şehirlerin ortak özelliği insanda buruk bir yaşanmışlık izlenimi bırakması... İşte Fransa'daki Orador-Sur-Glane yerleşim yeri, İtalya'daki Craco şehri, Ukrayna'nın Pripyat kentindeki Çernobil kasabası gibi dünyanın dört bir yanından doğal veya insan kaynaklı yıkımlar nedeniyle terk edilen 10 korkunç hayalet şehir... "Dünya'nın En Korkunç 10 Terkedilmiş Şehri" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: İnsanoğlunun Terkettiği 10 Yerleşim Yeri 10) Hashima Adası, Japonya Tek gelir kaynağı olan kömür madenlerinin kapatılması bütün insanların taşınmasına sebep olmuştur. 1974' den beri kimse yaşamamaktadır. 9) Centralia, ABD Kontrol edilemeyen maden yangını insanların taşınmasına sebep olmuştur. 1962' den beri kimse yaşamamaktadır. 8) Beelitz-Heilstatten, Almanya Sovyet ordusunun çekilmesinden sonra terk edilmiş askeri hastane. 2000' den beri terk halindedir. 7) Oradour-Sur-Glane, Fransa Nazi ordusunun yaptığı katliamdan sonra anıt olarak terk edildi. 1944' den beri kimse yaşamamakta. 6) Maunsell Sea Forts, İngiltere Dünya savaşında İngiltere' nin kurduğu askeri savunma. 1964' ten beri terk halinde. 5) Bodie, Kaliforniya, ABD Terk edilmiş altın madeni kasabası. 1942' den beri kimse yaşamamakta. 4) Humberstone, Şili Terkedilmiş güherçile rafineri. 1960'den beri kimse yaşamamakta. 3) Kolmanskop, Namibya Terkedilmiş elmas madeni kasabası. 1954' den beri terk halinde. 2) Craco, İtalya Devamlı olan depremler bu şehirdeki hayatı sonlandırdı. 1963' den beri kimse yaşamamakta. 1) Prypiat, Chernobyl, Ukrayna Chernobyl nükleer felaketinden sonra şehir tamamıyla boşaltıldı. 1986' dan beri kimse yaşamamakta.


12. Sıcak Hava Kent Merkezini Boşalttı

 • Duration: 261
 • Channel: news
Sıcak Hava Kent Merkezini Boşalttı

Sıcak hava kent merkezini boşalttı Mersin'de Ramazan ayının son günlerinde başlayan sıcaklıkların ardından, bugün Kuzey Afrika sıcaklıklarının da eklenmesiyle kent adeta 'hayalet şehir' haline döndü Kentin en işlek caddelerinden olan Atatürk ve Silifke caddelerinde çok az sayıda insan... Sıcak hava kent merkezini boşalttı Mersin'de Ramazan ayının son günlerinde başlayan sıcaklıkların ardından, bugün Kuzey Afrika sıcaklıklarının da eklenmesiyle kent adeta 'hayalet şehir' haline döndü Kentin en işlek caddelerinden olan Atatürk ve Silifke caddelerinde çok az sayıda insan dışarıda görülürken, sahil ise bomboş kaldı Dışarı çıkan çok az sayıda vatandaş ise ya üstü kapalı banklarda yada ağaçların gölgelerinin altında güneşten korundu Bazı çocuklar ise denizlerde ve sulama kanallarında serinlemeye çalıştıMERSİN - Mersin'de Ramazan ayının son günlerinde başlayan sıcaklıklar devam ederken, bugün Kuzey Afrika sıcaklıklarının da etkisini göstermesiyle kent adeta 'hayalet şehir' haline döndü. Kentin en işlek caddelerinden olan Atatürk ve Silifke caddelerinde çok az sayıda insan dışarıda görülürken, sahil ise bomboş kaldı. Meteorolojinin son verilerine göre Türkiye'de sıcaklıklar son zamanlarda normalin 6-7 derece üzerinde seyrediyor. Bugünden itibaren Türkiye genelinde önümüzdeki salı gününe kadar yüksek sıcaklıklar gözlenecek ve sıcaklıklar normal değerlerin 6-10 derece üzerinde olacak. Ayrıca yer yer sıcaklık rekorları kırılacak. Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava kütlesinin etkisinde kalacak olan kentler arasında olan Mersin'dede vatandaşlar adeta kent merkezini boşalttı. Kent merkezi 'hayalet kent' gibi olan Mersin'de çok az sayıda insan dışarıda görülebiliyor. Kentin en işlek caddelerinden olan Atatürk ve Silifke caddelerinde çok az sayıda insan dışarıda görülürken, sahil ise bomboş kaldı. Dışarıya çıkan çok az sayıda vatandaş ise ya üstü kapalı banklarda yada ağaçlarının gölgelerinin altında güneşten korundu. Çocuklar denizde ve sulama kanallarında tehlikeye rağmen serinliyor Bazı çocuklar ise Atatürk Parkında kayalıklardan denize tehlikeli bir şekilde atlayarak serinlemeye çalışıyor. Bazı çocuklar da 'tehlikeli ve yasak' olsana rağmen Devlet Su İşlerine ait sulama kanallarında serinliyor. Çocukları görenlerin yürekleri ağzına gelirken, çocuklar ise kimseye aldırış etmeden tehlikeli olmasına rağmen atlayışlarını sürdürüyor. Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep için kuvvetli sıcak hava görüleceği bildirildi. Kuzey Afrika üzerinden gelecek sıcak hava dalgasıyla birlikte Adana'da 40-42, Mersin merkezde 37-38, Mut ilçesi ve çevresinde 44-46, Osmaniye'de 40, Hatay merkezde 42 ve doğu ilçelerinde yer yer 47, Kahramanmaraş'ta 40-41, Kilis ve Gaziantep il merkezlerinde 40-42 ve bazı ilçelerinde 44-45 derece olması tahmin ediliyor. Bugün Mersin kent merkezinde nemsiz termometreler 36 dereceyi gösterirken, nemle birlikte hissedilen sıcaklık 40 derecenin üzerinde seyrediyor. Yetkililer, sıcak çarpmasına karşı vatandaşları uyarırken, özellikle saat 10.00 ile 16.00 arasında mecbur olmadıkça sokağa çıkılmaması gerektiğini belirttiler. Haber http://haberler.com/sicak-hava-kent-merkezini-bosaltti-9777454-haberi/


13. Antalya'nın fethinin 811'inci yılı - Prof. Dr. Ortaylı 'Fetih Konferansı' verdi - ANTALYA

 • Duration: 367
 • Channel: news
Antalya'nın fethinin 811'inci yılı - Prof. Dr. Ortaylı 'Fetih Konferansı' verdi - ANTALYA

Antalya 'nın fethinin 811'inci yılı - Prof. Dr. Ortaylı "Fetih Konferansı" verdi - ANTALYA - Salondan detaylar - Tarihçi - yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın konuşması Antalya 'nın fethinin 811'inci yılı - Etkinlikler kapsamında tarihçi - yazar Prof. Dr. Ortaylı "Fetih Konferansı" verdi - Prof. Dr. Ortaylı:"Ben size söyleyeyim Antalya tabiatı böyle ucuz turizme feda edilecek bir yer değil. Akdeniz'in en güzel manzaraları burada. Jeolojik yapı bakımından da en enteresan yer. Hiçbir yerde 30 derece sıcaktan, bir saat yol giderek kayak yapacağın bir yere ulaşamazsın. Bunlar çok azdır. Hiçbir yerde bu derece tabiat ve tarih zenginliği bir arada bulunmaz." - "Devasa otellerle devamlı turizm geliri sağlanamaz. Bizden önce İspanya'da denendi. İspanya hayalet yapılarla dolu, terk edilmiş bir sürü otel var"ANTALYA (AA) - Tarihçi - yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Ben size söyleyeyim Antalya tabiatı böyle ucuz turizme feda edilecek bir yer değil. Akdeniz'in en güzel manzaraları burada. Jeolojik yapı bakımından da en enteresan yer. Hiçbir yerde 30 derece sıcaktan, bir saat yol giderek kayak yapacağın bir yere ulaşamazsın. Bunlar çok azdır. Hiçbir yerde bu derece tabiat ve tarih zenginliği bir arada bulunmaz." dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Antalya 'nın fethinin 811'inci yıl kutlamaları kapsamında, tarihçi - yazar Prof. Dr. Ortaylı, Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) "Fetih Konferansı" verdi.Konuşmasında, Antalya 'nın tarihinin fevkalade önemli olduğunu belirten Ortaylı, Türk arkeolojisinin ilk uzmanlarının çalıştığı bölgenin Antalya olduğunu söyledi. Antalya 'nın jeolojik olarak ciddi incelenmesi gerektiğini vurgulayan Ortaylı, çünkü buranın jeolojik yapısı itibarıyla dünyanın en ilginç bölgelerinden biri olduğunu vurguladı.Helenistik devrinden sonra ortaya çıkan şehrin Milattan Önce 3'üncü asrın sonundan itibaren kurulup geliştiğini anlatan Ortaylı, Antalya 'nın isminin de Kral Attalos'tan geldiğini hatırlattı. Antalya 'nın coğrafya olarak zor bir yer olduğunu, Türk göçebelerin Toroslar'a yerleşmesiyle fethedilebildiğini belirten Ortaylı, steplerden gelen Türklerin de denizciliği Antalya 'nın fethiyle öğrenmeye başladığına dikkati çekti. - "Müzeler ve tarihi kazılarla hareketlendirilmeli" Antalya 'da ilk hakimiyetini kuran Türk hükümdarın 1. Gıyaseddin Keyhüsrev olduğunu aktaran Ortaylı, fakat kentin 1207 yılında elden çıktığını, Kıbrıs'a yerleştirilen haçlıların tekrar ele geçirdiğini, Alaeddin Keykubad sayesinde şehrin tekrar ele geçirildiğini anlattı.Ortaylı, Antalya 'nın fethinin de aslında Alanya'nın fethi olduğunu, çünkü Alanya'da tersane kurulduğunu, gerçek anlamda Selçuklu fethinin Alanya olduğunu ifade etti. Antalya 'nın sadece 1960'lardan, 1970'lerden sonra değil, tarihi boyunca hep göç alan bir bölge olduğuna işaret eden Ortaylı, o nedenle bölgede halkın kullanımı açısından bir dengesizlik bulunduğunu söyledi. Ortaylı, Kortuteli, Elmalı gibi yerlerde göçebeliğin hakim olduğunu, Side, Perge, Antalya merkezde bir tarafta kırsal kesimin, bir tarafta da ticari kesimin bulunduğunu vurguladı.Kentin üniversite ile kalkınamayacağını, çünkü üniversitelerin şehirlere vermekten çok alan yerler olduğunu savunan Ortaylı, müzeler ile tarihi kazılar ile hareketlendirilmesi gerektiğini söyledi.Ortaylı, "Tiyatro, sinema festivali de Antalya 'ya gerekeni veremedi. Birtakım eserlerin öğretilmesi yoluna gidilir. Bunun için de sivil toplum kuruluşları fevkalade önemli. Burada belediye veya devlet değil, doğrudan doğruya halkın inisiyatifini görmek isteriz. Çünkü burası önemli bir şehir. 2,5 milyonluk bir memleket kültürel atalet içinde kalamaz." diye konuştu. - Sürdürülebilir turizmSürdürülebilir turizmin önemine de değinen Ortaylı, şu ifadeleri kullandı:"Devamlı birtakım arazilere, birtakım çevre zenginliğini meydana getiren bölgelere, ekolojik alanlara oteller açmakla, bunun getireceği turizmle geçinmek fazla kar getirmez. Devasa otellerle devamlı turizm geliri sağlanamaz. Bizden önce İspanya'da denendi. İspanya hayalet yapılarla dolu, terk edilmiş bir sürü otel var. Ben size söyleyeyim Antalya tabiatı böyle ucuz turizme feda edilecek bir yer değil. Akdeniz'in en güzel manzaraları burada. Jeolojik yapı bakımından da en enteresan yer. Hiçbir yerde 30 derece sıcaktan, bir saat yol giderek kayak yapacağın bir yere ulaşamazsın. Bunlar çok azdır. Hiçbir yerde bu derece tabiat ve tarih zenginliği bir arada bulunmaz."Anadolu'nun Roma devrinde zenginlik gördüğünü belirten İlber Ortaylı, Bizans döneminde bunun çöktüğünü, ondan sonraki sulh döneminin Selçuklular olduğunu sözlerine ekledi.Bu arada Ortaylı'yı dinlemek için gelenler izdihama neden oldu. Bin 500 kişilik salon tamamen dolunca, dışarıda kurulan platformlar üzerinden barkovizyon cihazlarıyla yayın yapıldı. http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/antalya-nin-fethinin-811-inci-yili-prof-dr-ortayli-fetih-konferansi-verdi-antalya-504402.html


14. Morolu Çocuklar Yaşam Mücadelesi Veriyor - Filipinler

 • Duration: 156
 • Channel: news
Morolu Çocuklar Yaşam Mücadelesi Veriyor - Filipinler

- Kampta yaşayan Morolu çocuklar Sınıfta ders gören çocuklar Oyun oynayan çocuklar Kampta mülteci çocuklara eğitim veren Abdülkerim Ambor ile röportaj Marawi'den kampa sığınan Dominatas Giray ile röportaj Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönülleri'nin çocuklarla ilgilenmesi Morolu... - Kampta yaşayan Morolu çocuklar Sınıfta ders gören çocuklar Oyun oynayan çocuklar Kampta mülteci çocuklara eğitim veren Abdülkerim Ambor ile röportaj Marawi'den kampa sığınan Dominatas Giray ile röportaj Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönülleri'nin çocuklarla ilgilenmesi Morolu çocuklar yaşam mücadelesi veriyor Filipinler'in Marawi kentinde çatışmalar dolayısıyla evlerini terk eden ailelerin çocukları, kamplarda zor koşullarda yaşamaya çalışıyor Çatışmaların yaşandığı bölgede bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönülleri, Maravi'deki savaş ortamını terk eden mültecilere Türkiye'nin yardımlarını ulaştırdı Kampta mülteci çocuklara eğitim veren Ambor: "Müslüman kardeşlerimizin birebir kardeşlik hukuku çerçevesinde yardımlarını kesmemesi gerekiyor. Türkiye'deki kardeşlerimizin yardımları bu nedenle önemli" FİLİPİNLER - Filipinler'in güneyindeki Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde süren çatışmalar nedeniyle aileleriyle evlerini terk etmek zorunda kalan Morolu çocuklar, kamplarda zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.DEAŞ bağlantılı teröristlerle güvenlik güçleri arasında 23 Mayıs'ta başlayan çatışmalar nedeniyle Moro İslami Kurtuluş Cephesince (MILF) açılan kamplarda yaşam mücadelesi veren Morolu Müslümanlar, daha önce Kur'an kursu eğitimi verilen yerde toplu olarak kalıyor.Yemeklerin ortak mutfakta pişirildiği kampta çocuklar güç koşullar altında da olsa eğitimlerini devam ettiriyor.Çatışmaların yaşandığı bölgede bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, Maravi'deki savaş ortamını terk eden mültecilere Türkiye'nin yardımlarını ulaştırdı.Kampta mülteci çocuklara eğitim veren Abdülkerim Ambor (59), AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor şartlar altında 10 öğretmenle 164 öğrenciye eğitim verdiklerini söyledi.Masa ve sıra ihtiyacı olduğunu aktaran Ambor, mültecilerin gelmesiyle eğitimci sayısının yetersiz kaldığını, özellikle mülteci çocukların kalem, defter gibi kırtasiye eksiklerinin bulunduğunu anlattı.Öğrencilere açık alanda eğitim verildiğini dile getiren Ambor, öğretmenlerin de temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade etti.Dünya Müslümanlarına çağrıda bulunan Ambor, "Müslüman kardeşlerimizin birebir kardeşlik hukuku çerçevesinde yardımlarını kesmemesi gerekiyor. Türkiye'deki kardeşlerimizin yardımları bu nedenle önemli. Türkiye'deki kardeşlerimize teşekkür ediyor, selamlarımı iletiyorum." dedi."Ne yapacağımızı bilemiyoruz"Marawi'den kampa sığınan Dominatas Giray (55) da DEAŞ'ın şehirlerini işgal etmesinden dolayı sıkıntılı günler geçirdiklerini belirtti.Kampta çocuklara Kur'an dersi verdiğini aktaran Giray, "Yerleşim yerlerinden öğretmenlerimiz geliyor. Medresemiz için sadece, haftada bir yemek geliyor ve bu da sadece iki gün yetiyor, kalan beş günde ne yapacağımızı bilemiyoruz." ifadelerini kullandı.Giray, yardımlar için Türk halkına teşekkür ederek, "Benim en temel ihtiyacım öğrencilerimin defter ve kalemidir. Marawi'den buraya gelen insanlar için iş imkanının bulunması gerekiyor. Kendi şahsi sorunlarımız bir yana en temel ihtiyaçlarımız, öğrencilerimizin masa, sandalye, defter ve kalem ihtiyaçlarıdır." dedi."Bölge tarumar olmuş"Cansuyu Moro Yardım Koordinatörü İsmail Özdemir de Moro'nun, İslam kültürünün ve medeniyetinin en önemli şehirlerden biri olan Marawi kentinin DEAŞ tarafından işgal edildiğini belirtti."ABD'nin müdahalesi ile bölge adeta tarumar olmuş. Yerini hayalet bir şehir almış ve bin kadar Marawilinin şehit olduğunu öğrendik. Evinden ve barkından göçtüklerini gördük." diyen Özdemir, her şeye rağmen hayata tutunan Müslüman halkın her öğündeki pirinç yemekleri ile mutlu olmaya çalıştığını anlattı.Morolu Müslümanların zorluk içerisinde yaşamlarına devam ettiklerini dile getiren Özdemir, konuşmasını şöyle tamamladı: "Daha önce evlerinde ziyaret ettiğimiz insanları şimdi kamplarda ve hiçbir eşyaları kalmamış bir halde, üstelik yıkılmış evlerin fotoğraflarıyla gördüğümüzde çok üzüldük. Müslümanların Marawi'ye dönme arzusu kendini çok net gösteriyor. Hızla savaşın bitmesi ve Marawi'ye dönme arzusu var." Haber http://haberler.com/morolu-cocuklar-yasam-mucadelesi-veriyor-9982181-haberi/


15. MURAT BOZ BANA AĞDA YAPTI!

 • Duration: 671
 • Channel: tv
MURAT BOZ BANA AĞDA YAPTI!

En yakın arkadaşım Murat Boz ile popüler şarkıları tahmin ettiğimiz çok eğlenceli bir challenge yapıyoruz!\rJanti , Gün Ağardı , Adını Bilen Yazsın gibi şarkıları , O Ses Türkiyede jüriliği ve Dönerse Senindir filmi ile tanınan Murat Boz ile çok eğlenceli , komik bir challenge yapıyoruz.\rVideo hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın!\rYeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz! \r\riPhone 7 için Amerikaya Gitmek : \rTürkiyede Turist Olmak : \rAnneme Ağlatan Sürpriz : \rİnanılmaz Basketbol Atışları : \rHayalet Şehir Çernobil : \r150 Metreye Güvenliksiz Tırmanmak : \rKorku Oyunları Gerçek Hayatta : \rSokakta Serinletme Şakası : \rSüper Kahraman Güçleri : \rHelyum Sesiyle Bir Gün : \r\rİkinci Kanalım! : \rWeb : \rTwitter : \rFacebook : \rInstagram : \rSnapchat : orkunisitmak\r\rOrkun Işıtmak IOS UYGULAMASI : \rOrkun Işıtmak ANROID UYGULAMASI : \r\rMüzik Epidemic Sound: \r\rMerhaba Ben Orkun Işıtmak! Youtube kanalımda birbirinden komik şaka, sosyal deney,eğlence, ve hayatımı paylaştığım vloglar/videolar üretiyorum. Genellikle haftada 2 video yüklediğim eğlence dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!\r\rİzlediğiniz için teşekkürler!


16. Halep'te hayat kısmen normale dönüyor

 • Duration: 58
 • Channel: news
Halep'te hayat kısmen normale dönüyor

Suriye’de savaşın 7’inci yılı geride kalırken iç savaştan en çok etkilenen şehirlerine başında gelen ve harabeye dönen Halep kenti, yaralarını sarmaya çalışıyor. Lakin yıllar süren kuşatma, iç savaş, hava bombardımanları ve füzelerin yerle bir ettiği kentin eski haline dönmesi kısa vadede neredeyse imkansız gibi görünüyor. Türkiye ve Rusya’nın arabuluculuğunda başlatılan çatışmasızlık halinin akabinde Suriye ordusunun geçen yıl aralık ayında kentin kontrolünü yeniden ele geçirmesiyle sıcak savaş durdu. Ancak 5 yıl süren çatışmalarda ağır yara alan ve tarihi birçok mekanın yerle bir olduğu, taş üstünde taşın kalmadığı şehir, halen hayalet kent görünümünde. Diğer yandan çocukların birkaç okulda eğitim gördüğü Halep sokaklarında hareketlilik kısmen göze çarpıyor. Gündelik hayat da nispeten normale dönüyor. Ayrıca çatışmalar nedeniyle evlerinden kaçmak zorunda kalan bölge halkının dönüşü ağır da olsa devam ediyor Yıllar içerisinde gerek Rusya destekli Suriye ordusunun Scud füzesi, vakum, misket ve varil bombalarıyla yaptığı hava saldırıları, gerekse sokak savaşlarından dolayı kentin altyapısı tamamen çökmüş durumda. Esad yönetiminin 2016 yılının Aralık ayında kentin kontrolü sağlamasıyla savaşın seyri değişmiş ve Şam yönetimi, silahlı muhalifler karşısında moral üstünlüğü ele geçirmişti. Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olarak kabul edilen Halep, savaş öncesi Suriye’nin en büyük kenti ve finans merkeziydi. Nüfusu, ilçeleriyle beraber 5 milyona yaklaşıyordu.


17. Türk-Rum dostluğu Kıbrıs'ta yeniden canlanıyor

 • Duration: 502
 • Channel: news
Türk-Rum dostluğu Kıbrıs'ta yeniden canlanıyor

Reporter programı bu hafta Kıbrıs adasında başlayan barış görüşmeleri sonucu, kaderine terk edilmiş bir sahil şehri olan Maraş‘ın, Türk ve Rum vatandaşlarının çift taraflı olarak yeniden kullanıma açılması girişimini konu alıyor. 1974 yılında Türk Ordusu’nun yaptığı Kıbrıs Barış Harekatı sonrası tam 40 yıl boyunca tampon bölge olarak kalan Maraş, Lefkoşa Havalanı ve Gazimağusa Limanı‘nı yediden kullanılmaya başlanacak. Türk ve Rum vatandaşlar bu konu hakkında ne düşüyor? Hepsi ve daha fazlası bu hafta Reporter’da… George Lordos, Rum Asıllı Girişimci, Gazimağusa: “Burayı ilk kez ziyaret ettiğim zaman biraz tuhaf hissettim. Okulum, evim ve bu şehir ile ilgili anılarım hala duruyor. 1974 yılında 7 yaşındaydım ve kaybedilmiş bir çocukluğu hatırlamak, şimdi biraz tuhaf geliyor.’‘ 40 sene önce kaybedilmiş bir çocukluk… George Lordos, Kuzey Kıbrıs‘ın Gazimağusa şehrinde bulunan evlerinden ailesi ile kaçmış. Bugün bizimle birlikte şimdi bir hayalet şehir olan Maraş‘taki eski evlerine gidiyoruz. Aradan 40 sene geçmesine rağmen George birçok şeyi hatırlıyor. George Lordos, Rum Asıllı Girişimci, Gazimağusa: ‘‘Birkaç gün önce babamın çizdiği ve benim doğduğum ev hakkında konuştuk. Çünkü babam bir mimardı ve kağıt kalem çıkarıp evin planını çizmişti. Merdivenlerin tam karşısında bir oda vardı. Ben ‘işte bu benim odam’ diye sevinmiştim. Babam da ‘bu doğru, orası senin odan’ demişti.’‘ 11 sene önce sınır tekrar açılınca, George eski evlerini ziyarete gelmiş. 1974 yılında yaşadıkları yeri terkeden 15 bin vatandaş gibi George’da bölünmenin sembolü olan dikenli teller ardından manzaraya bakıyor. Belki şimdi bir çözüm yolu bulunabilir. 1974 Temmuz ayında Türk Ordusu, Kuzey Kıbrıs sahillerine çıkarma yaptı. Yunan asıllı Kıbrıslılar, bunu bir işgal olarak adlandırıyor. Türkiye ise bu çıkarmanın, Türk asıllı Kıbrıslıları korumak ve adanın askeri darbe ile Yunanistan’a bağlanmasını engellemek için yaptığını söylüyor. Yunan asıllı Kıbrıslılar, Türk askeri birliklerinin geldiği haberini duyunca savaşın şiddetlendiğini anlayıp Gazimağusa’dan kaçmışlar. Birleşmiş Milletler 1974 yılının Ağustos ayında ateşkes ilan edince, Maraş şehrini Türk Askeri Birlikleri kontrol etmiş. Durum hala aynı. Şu anda Maraş, dikenli tellerle kaplı bir hayalet şehri andırıyor. Sanki Kıbrıs’taki savaşın rehinesi gibi… On sene önce Güney Kıbrıs tarafı Avrupa Birliği’ne katılınca, Yunan asıllı Kıbrıslılar Maraş‘ı tekrar kendilerine verecek olan Birleşmiş Milletler’in Annan Planı‘na ‘hayır’ dediler. Güney Kıbrıslılar güvenlik ve mülkiyet haklarının kendilerine yeterince verilmediğini iddia ettiler. Ancak yeni bir girişimle Kıbrıs‘ın bu hayalet şehri, yeniden hayata dönmeye hazırlanıyor. İki toplumlu bir yapı planıyla, bu şehir yeniden sahiplerine verilecek. Şimdi burada yeni oteller ve Gazimağusa Limanı‘nın uluslararası ticarete açılmasıyla çevre dostu bir şehir kuruluyor. Okan Dağlı ve Mertkan Hamit, bu girişimi 4 sene önce başlatan kişiler. Burada doğup büyümüşler. Söylediklerine göre Kuzey Kıbrıslı Türklerin yüzde 73‘ü, Gazimağusa girişimini destekliyor. Peki neden bu kadar geç kalındı? Okan Dağlı, Türk Asıllı Girişimci, Gazimağusa: ‘‘Ben bu manzaranın canlı halini hatırlıyorum. Savaş çıktığında 10 yaşındaydım ve bu şehirde birçok anım var. Canlı ve pırıl pırıl bir kentti. Bu hali beni çok üzüyor. İnsansız bir kent mümkün değildir. Ve 40 senedir bu insansız hayalet kentle yan yana yaşıyoruz. Bu, bizim hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkilenmemize yol açıyor.’‘ Mertkan Hamit, Türk Asıllı Girişimci, Gazimağusa: “Bence Kıbrıslı Genç Türkler bölünmüş bir adanın tüm olumsuz etkilerini yaşıyorlar. Şu andaki durumun zorlukları ile yüzleştiğimiz zaman, farklı çözümler arıyoruz. Şimdi Gazimağusa projesi ile gelecek adına bir şeyler yapma fırsatımız olacak. Çünkü Gazimağusa’da güzel işler yapabilirsek, Kıbrıs için de güzel şeyler yapmış oluruz.’‘ Bu desteğe rağmen, Kıbrıs ve Maraş‘da yaşanan savaşın izleri, hem siyasi hem de psikolojik açıdan hafızalarda yaşamaya devam ediyor. 1974’ten bu yana ve özellikle 1983 yılından sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafı anlaşmak için birçok müzakere başlattı ancak karmaşık bürokrasi yüzünden bu girişimler sonuçsuz kaldı. Lefkoşa, Avrupa’nın son bölünmüş başkenti olarak duruyor. Birleşmiş Milletler tarafından tampon bölge ilan edilen bu şehrin terkedilmiş havaalanında, zaman adeta donmuş durumda… Bu savaş esnasında Türk ve Rum tarafından birçok vatandaşla, 180 tane Birleşmiş Milletler askeri, hayatını kaybetmiş. Michel Bonnardeauxi Birleşmiş Milletler Kıbrıs Temsilcisi: “Bu havaalanı 1974 Temmuz’u çatışmalarının en yoğun yaşandığı yerlerden bir tanesi… Kuzeyden gelen Türk kuvvetleri, adanın bu bölümünü stratejik olarak önemli bulduğu için almak istemiş. Ancak Rum asıllı Kıbrıslılar ve onlara yardım eden Yunanistan Ordusu bu bölgeyi savunmuş. Birleşmiş Milletler kuvvetleri bu iki taraf arasında kalmış. Aslında bu birlikler Kanadalı askerlermiş. Kanadalı Albay Beattie, iki askeri birlik arasına g


18. Son Dakika! AK Parti'de Yeni MYK Belli Oldu

 • Duration: 146
 • Channel: news
Son Dakika! AK Parti'de Yeni MYK Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen AK Parti MKYK'sının ardından, partinin yeni MYK üyeleri açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında ilk kez toplanan AK Parti MKYK'sının ardından basın açıklaması yapıldı. Partinin yeni MYK'sı belli oldu. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Şaban Dişli'nin yerine Cevdet Yılmaz getirildi. İşte yeni MYK; AK Parti Genel Başkan Vekili: Binali Yıldırım Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı: Hayati Yazıcı Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı: Mustafa Ataş Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı: Ahmet Sorgun Tanıtım ve Medya Genel Başkan Yardımcısı: Mahir Ünal Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet Mehdi Eker Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı: Öznur Çalık Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı: Erol Kaya Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı: Cevdet Yılmaz Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı: Fatih Şahin Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı: Vedat Demiröz Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı: Hamza Dağ İnsan Hakları Genel Başkan Yardımcısı: Ravza Kavakçı Kan Çevre Şehir ve Kültür Genel Başkan Yardımcısı: Çiğdem Karaaslan AK Parti Genel Sekreteri: Abdülhamit Gül AK Parti Sözcüsü: Mahir Ünal Mahir Ünal'ın açıklamaları; "Şimdi partim beni grup sözcülüğü ve medya tanıtım başkanlığı ile onurlandırdığı için partime, liderime müteşekkirim." "TÜRKİYE'DE SİYASET ASLA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK" Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bakanlıklardan 6 aylık bir yol haritası belirlemelerini istediği yönündeki haberler sorulan Ünal, "Sadece teşkilatlarla ilgili değil, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın da Başbakan'ımızın da daha önce ifade ettiği gibi hem yerel yönetimlerle ilgili hem teşkilatlarımızla ilgili hem de hükümetle ilgili hem performans hem başarı oranlarının değerlendirilmesi çok önemli. Çünkü 2019 daha Cumhurbaşkanı'mızın ifade ettiği gibi artık yüzde 40'la yüzde 45'le seçim kazanılacak bir sistem değil. Yüzde 50+1'i gerektiren yeni bir sistemle karşı karşıyayız. Zaten Türkiye'deki en büyük ve güzel değişim cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte artık Türkiye'de siyaset asla eskisi gibi olmayacak. Bütün siyasi partiler özellikle muhalefet siyaset yapmak zorunda kalacak" diye konuştu. GRUP TOPLANTISINDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONUŞACAK Kabinede bir değişik olup olmayacağı da sorulan AK Parti Sözcüsü Ünal, "Yarın grup toplantımızı Sayın Cumhurbaşkanı'mız gerçekleştirecek. Kabineyle ilgili bu Sayın Başbakan'ımızın ve Sayın Cumhurbaşkanı'mız kendi istişareleri ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ifadesiyle Sayın Başbakan'ımızın böyle bir teklifte bulunursa değerlendireceği bir konu" dedi. GÖZLER KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE Cumhurbaşkanı, toplantının ardından MKYK üyeleri ve eşlerine iftar yemeği verecek. Parti yönetiminin belirlenmesinin ardından gözler kabine değişikliğinde olacak. Haber http://haberler.com/son-dakika-ak-parti-de-yeni-myk-belli-oldu-9672123-haberi/


19. BEYAZ YALAN Dizi Müziği - Jenerik Film Müzik Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Piano Oyunları Piyanoları Kutsi, Nedir Programı Kutsi İndir Oyunu Show Tv Şarkı Çok Yakında Aktüel Yazarları Son Dakika Gün Önce Fragmanı

 • Duration: 91
 • Channel: music
BEYAZ YALAN Dizi Müziği - Jenerik Film Müzik Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Piano Oyunları Piyanoları Kutsi, Nedir Programı Kutsi İndir Oyunu Show Tv Şarkı Çok Yakında Aktüel Yazarları Son Dakika Gün Önce Fragmanı

Jenerik Müziği ( Dizi Film Orjinal Müzikleri). Dizi Filmi Giriş Müziklerini Piyano Ve Klasik Kemençe Nasıl Bulacaksınız? Genç Piyanist Güneş Yakartepe " " Televizyon Dizisi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano ile Çaldı. Piyaniste Desteklerinizi ve Güzel Yorumlarınızı Bekliyoruz "Beyaz Yalan", bu iki genç kızın hayatlarının kesişmesinin hikayesi... Alara'ya özgürlüğünü, Melek'e de hayat boyu beklediği şansı vaad eden bir oyunun hikayesi.. 34 0 Beyaz Yalan Show Tv PİYANO Kutsi GÜNEŞ YAKARTEPE Ak Piyanist Genel Jenerik Cıngıl Fragman seçim Film Dizi Müziği Partisi Müzik Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Piano Oyunları Piyanoları Nedir Programı İndir Oyunu Show Tv Televizyon Afişi Parti Tv Kanal D kara sayfa Pembe Dizisi Dizileri Hakkında Bilgiler. Yayınlanan Dizisinin Konusu, Oyuncuları, Yapımcısı, Yönetmeni, Senaristi, Reytingleri, Yorumları, Jenerik Müziği, Videoları, Haberleri, Yazıları, Resimleri. Atv, Tv8, Fox, Trt, Kanal D, BeyazYalan ShowTv Beyaz Tv BeyazTV Kutsi şarkısı şarkı şarkıcı Ünlü Star Tv, Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Piano Oyunları Piyanoları Nedir Programı İndir Oyunu Show Tv Türkiye Yayın Yapan Televizyon Kanalları Listesi Anasayfa Kanal D Star Atv Fox Show Trt 1 Stv TRT Fm Kanal 12 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki Beyazı Rüzgarı Rüzgar Yalancı yalanlar kanal Yalanı beyazlık Bem beyaz En Süt Yalan nedir, neden söylenir? Yalan, bilerek ve isteyerek gerçekleri gizlemek adına söylenen sözdür. Değişik amaçlarla gerçeklerin karşı tarafça bilnmesi istenmiyorsa, yalana başvurmak söz konusu olabilmektedir. Herkesin beklentisi doğruları duymaktır. Yalan, istenmeyen, beklenmeyen birşey olsa da maalesef ki sıklıkla karşılaşan bir durumdur. Yalana başvurmanın birçok sebebi olabilmektedir. Buradan hareketle de yalanı kategorilere ayırmak mümkündür. Sıklıkla aşıklar arasında söylenir. Bir erkeğin kız arkadaşına “Hayatta hiç bir bayanı seni sevdiğim kadar sevmedim.” şeklindeki sözleri pembe yalana güzel bir örnektir. Pembe yalanın ilginç özelliği, karşı tarafın söylenen sözün yalan olduğunun farkında olması, ancak yine de duymaktan mutlu olması, kızmaması . Sözün yalan olduğu bilinse dahi duymaktan yine de mutlu olan kişiler olduğu sürece pembe yalanlar da sürekli otomatik olarak teşvik ediliyor olacaktır. Mor ya da siyah yalanlar: Aslında “yalan” ile kastedilen tam olarak bu renk yalanlardır. Amaç, iyi sonuçlar doğurması muhtemel bir gerçeğin, bilerek isteyerek gizlenmesi ve olumlu sonuçtan ziyade olumsuz bir sonucun doğmasına sebebiyet verilmesidir. Art niyet ile söylenebileceği gibi tamamen tehdit ve korku sebebiyle de istemeden de söylenebilen yalan tipleridir. Bir öğrencinin okula gelmeyen arkadaşına sorduğunda ertesi gün sınav olduğunu söylememesi, sınava çalışmadan girmesine neden olması da bu renk yalana bir örnek teşkil eder Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Kutsi, şarkısı, şarkı, şarkıcı Piano Oyunları Piyanoları Nedir Programı İndir Oyunu Show Tv . BeyazYalan ShowTv Beyaz Tv BeyazTV Kutsi şarkısı şarkı şarkıcı Ünlü Kanal 7 Kral Ntv Kanal 24 Cnn Türk Ulusal Yerel Yabancı Haber Trt Müzik Dini Spor Çocuk Belgel Diğer Diziler Kamera Yorum Arama Forum İletişim. Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Piano Oyunları Piyanoları Nedir Programı İndir Oyunu Show Tv Atv Fox Tv Kanal D Samanyolu Ülke Türkiye Dili Türkçe Sezon Sayısı 3 Bölüm Sayı Jenerik Ne Demek Kim Kimdir nasıl nerde ne zaman Kutsi, şarkısı, şarkı, şarkıcı Detaylı Bilgi Forumu Müzikhol Kategori Şarkı Sözleri Bölümü Kaş Dünya Bildir Alem Kral Ülke Memleket Şehir Spesiyal Ana Sayfa Gitar Akor Popüler Yazılar Türkçe Çeviri Amatör Demolar Klasik Rüya Akustik Söz Site Soru Cevap Trabzon Yöresi Gecesi Solo Piyanist Konser Folk Etnik Yöresel BEYAZ YALAN Dizi Müziği - Jenerik Film Müzik Piyano Piyanosu Çal Piyano Fiyatları Piyanolar Dinle Kutsi Piano Oyunları Piyanoları Nedir Programı İndir Oyunu Show Tv Nota Notası Arşivi Çok Yakında Aktüel Yazarları Son Dakika Gün Önce Fragmanı Veda Etti 4 Saat Reytingleri Ütopya Kim Kalsın Özeti Dizi Türü Komedi Yapımcı Medya Kültür Sanat Sinema Gösterim Süresi Türü Merkezi Dil Altyazı Platform Çözünürlük Görüntü Kanal D Star Atv Show Show Trt 1 Stv Tv 8 Kanal 7 Kral Ntv Kanal 24 Cnn Türk Ulusal Yerel Yabancı Haber Trt Müzik Dini Spor Çocuk Belgesel Diğer Kanal D Star Atv Show Show Trt 1 Stv Tv 8 Kanal 7 Kral Ntv Kanal 24 Cnn Türk Ulusal Yerel Yabancı Haber Trt Müzik Dini Spor Çocuk Belgesel Diğer Klasik Kemençe Beyazı ,Kutsi, şarkısı, şarkı, şarkıcı, Ünlü


20. Türkü Sözleri & Hikayeleri Öykü Beyaz Giyme Söz Olur Siyah Toz Bolu Türküsü Saz Eseri Bolu Yöre Piyano Zara Tara Enstrümantal karaoke Söz Hikaye Lyrics Ünlü Çeşitli Sanatçı YouTube İlginç Gerçek Konser Hikaye Piyano Muğla Ula Yöre Saz Merkez Anonim Türkü

 • Duration: 408
 • Channel: music
Türkü Sözleri & Hikayeleri Öykü Beyaz Giyme Söz Olur Siyah Toz Bolu Türküsü Saz Eseri Bolu Yöre Piyano Zara Tara Enstrümantal karaoke Söz Hikaye Lyrics Ünlü Çeşitli Sanatçı YouTube İlginç Gerçek Konser Hikaye Piyano Muğla Ula Yöre Saz Merkez Anonim Türkü

PİYANO ile TÜRKÜ HİKAYELERİ Projesinde sizlere 30 İlginç türkünün gerçek hikayesini anlatmayı hedefledik. Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE Piyanosu ile Enstrümantal Eseri çalarken, Öykü Anlatıcımız, MELİS ÖZKORKMAZ Size Halk Türküsünün Gerçek Hikayesini Anlatacak. hikayenin resimler’inide izleyebileceksiniz. Var ise türkü Yöresinin fotograf’larınıda göreceksiniz. bu güzel türkülerimizi hikayeleri sözleri ile yaşabileceğiz. Bu türkü Kültürü mirasımıza sahip çıkacağız. Çocuklarımıza ,gençlerimize türkülerimizi sevdireceğiz aşıklarımıza, değerlerimizi, Folklorümüze sevgilerimizle hatırlayacağız. Denizin Dibinde (Hatçem) HİKAYESİ Burdurdan Antalyaya doğru giderken yaklaşık 38 km. uzaklıkta bulunan Arvallı, yeni adı ile Bağsaray köyünde geçer hikaye. Hikayeye göre Hatçe isminde bir güzel kadın köyün meydanındaki duvarında çift oluklu pınar bulunan bir evde oturur. Türküde sözü geçen pınar bu pınardır. Hatçe güzel ve alımlı bir köy güzelidir. Köyün çobanı Hatça’ya gönlünü kaptırır. O da çobanı sever. Ne var ki Hatçe evlidir. Kader onları bir türlü bir araya getirmemiştir. Her ne kadar olumsuzluklar çok olsa da aşklarına engel olamazlar ve bir zaman sonra birlikte kaçmaya karar verirler. Çobanla birlikte kaçarak Antalya’ya yerleşirler. Yaklaşık 5 ay sonra yakın bir köyde (Kayış) de buna benzer bir olay gerçekleşir ve İbrahim Can isimli mahalli sanatçı bu türküyü yakar. Evlerinin önünde pınarlar harlar Hatçam çıkmış pencereye ay gibi parlar Ben Hatça’yı yitirdim de dumanalı dağlar Gözlerimin pınarları durmadan çağlar Ovalara duman çökmüş göremedin mi A kız kendi saçını öremedin mi Alçaklara karlar yağmış yükseklere buz Gel sarılalım gaçalım ince belli kız Denizin dibinde Hatçam demirden evler Ak gerdanın altında da çiftedir benler O kınalı parmaklar da o beyaz eller Yolcuyu yolundan eyleyen dilber Dalga dalga dalga dalga dalgalanıyor Hatçayı görenler sevdalanıyor Üçünü de beşini de Hatçam onuna Ben de yandım Hatça’mın basma donuna Yüce dağ başına Hatçam ekin ekilmez Yağmur yağmayınca Hatçam kökü sökülmez Ellerin köyünde Hatçam kahır çekilmez Doldur ağıları içelim Hatçam Varman kızlar varman kirli çobana Çoban evde durmaz gider yabana Ovalara duman çökmüş göremedin mi Akız kendi saçını öremedin mi Arvallı dedikleri bir büyük şehir Şehir oldu bana her zaman zehir Çok dediler arkadaşlar yar senin değil Doldur ağıları içelim Hatçam Yüce dağ başında Hatçam harmanın mı var Harmanı kaldırmaya dermanın mı var Hatçam beni öldürmeye fermanın mı var Doldur ağıları içelim Hatçam Güneş Yakartepe "Denizin Dibinde (Hatçem) HİKAYESİ Türküsünü" Eserinin Senfonik Formda Eşlik Notalarını armonilerini yazdı, Enstrümantal Karaoke olarak sözsüz Piyano ile çaldı. Eserleri Dinleyince Piyano ile ezgilerimizi Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum Piyanist Güneş Türkü Hikayeleri Anlatan Yakartepe " Denizin Dibinde Hatcem Demirden Evler Burdur Teke Yöre Türküsü" Eserini Senfonik (Çok Sesli) Eşlik Notalarını Analiz Ederek Armonilerini Meydena Getirdi ve Dijital Piyano ile Çaldı ve Söyledi, Vokalist ECE YILDIRIM Sesiyle Ona Vokal Yaptı. Denizin Dibinde Hatcem Demirden Evler Burdur Teke Yöre Türküsü Hatçam Çeşitli Sanat Gerçek Değişik Yapıdaki bu Piyano Düetini Çok seveceksiniz. Gülay Zara Kubat Yöre Derleyen enstrumantel saz trt1 aksam sefa halk müziği bolu stüdyo makyaj Odası Şarkıları yavuz Bingol Canli Turku folk saz baglama düet nostalji treni halk müzik face book Usta Baglama Yemek Programi canli performans su misali turku ibrahim tatlises ebru yasar gundes ahmet kaya dogus ceylan ana Menu Soru Cevap Bilim Biyoloji Ekonomi Coğrafya Eğitim Edebiyat Fıkralar Hukuk Hobiler İngilizce İslam Kadın Kim Kimdir Kimya Kitap Özetleri Kültür sanat Otomobil Sözlük Sağlık Şairler ve Şiirleri Tarih Tatil Yöreleri Teknoloji Toplum Türküler Yemek İçmek Unutmayalım Çeşitli Download Bize Ulaşın Blog Yazı Ekle Yeni Yazılar Metin editörü - Text Editor Arvallı`nın meydanında duvarına bitişik ve iki oluklu pınarlı bir ev vardır. İşte bu ev türkümüzde geçen Hatça`nın evidir ve türküde sözü geçen pınar bu evin pınarıdır. Hatça, o zamanlar evli ama bir o kadar da güzel köylü kızıdır. Arvallı`nın çobanı da hergün o pınardan koyunlarını kuzularını sulatır Hatça bu çobanı görür ve evli olmasına rağmen gönlünü kaptırır. Zamanla çoban da Hatça`ya sevdalanmaktan kendini alı koyamaz ve gönlünü Hatça`ya kaptırır. İlginç Türkü Hikayeleri Denizin Dibinde Hatcem Anlatan: ERGÜl Demirden Evler BurdurÖykü Türküsü Hatçe Piyano Çeşitli Sanat Gerçek Konser Hikaye Orhan Hakalmaz Etkin Salon Merkez Anonim Nota Site Bilgi Net Türkiyenin Bilgi Paylaşım Portalı Resimler Sadece üyeler Ana Sayfa Hakkımda İletişim Arşiv Hayal meyal Blog Kişisel Bisiklet Bisiklet Turları Seyir Defteri Tasarım İzle Dinle Şiir Tarih Ocak Etiketler dinle hikaye Seyir Defteri türkü sözleri türkülerin hikayeleri Türk Hikayesi Yazar Hayal hatice Hatçe akdeniz