Search your favorite song for free

1. (16 Ekim 2017) BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ÜZÜM TOPLADI, PEKMEZ KAYNATTI

  • Duration: 205
  • Channel: news
(16 Ekim 2017) BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ÜZÜM TOPLADI, PEKMEZ KAYNATTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte Emmiler Mahallesi´nde bağ bozumunun ardından üzümleri pekmez yaptı.


2. Kazanlar kaynadı milli tatlı pekmez tanıtıldı

  • Duration: 329
  • Channel: news
Kazanlar kaynadı milli tatlı pekmez tanıtıldı

Kazanlar kaynadı milli tatlı pekmez tanıtıldı. Kültür ve geleneklerine sahip çıkan Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi İdrisyayla mahallesi sakinleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Pancar Pekmezi Şenliğinin 8'ncisini düzenlediler. Seyitgazi Belediyesinin desteğiyle hazırlanan programda pekmezler kaynatıldı, ikramlar yapıldı, oyunlar oynandı, köylüler ve davetliler yağmurun altında doyasıyla eğlenme fırsatı buldular. Hayli renkli ve neşeli geçen şenliğin, ekim ayındaki parcar sökümünden sonra her yıl düzenlediklerini belirten mahalle sakinlerinden Hüseyin Soylu; köy dışından gelen konuklarla mutlu bir gün geçirdiklerini anlattı. Parcar pekmezinin bir bölümünü kendilerine ayırıp bir bölümünü de sattıklarını söyleyenr Soylu, "Köyümüzde her yıl pancar şenliği yapıyoruz. Bunu da ekim ayında pancarları söktükten sonra düzenliyoruz. Pancar pekmezini kaynatıp bir miktarını kendimize yemelik olarak ayırıyoruz, birazını da satıyoruz. Bu şenlik dolayısı ile misafirlerimizle birlikte eğleniyoruz" dedi. Pancarı nisan ayının ortasında ekip çıktığı zaman birkaç defa çapa yaptıklarını anlatan Hüseyin Soylu, "Bizde sulama yoktur. Allah'tan yağmur olursa bizim pancarımız olur. Bu sene fazla yağış olmadığı için pancarlarımız küçük kaldı. Bu pancarlarla genede pekmez kaynatıyoruz'' diye belirtti. İdrisyayla Muhtarı Mehmet Üstün ise; köyde yaşayanların Bulgaristan'dan 1892 yılında göç edip geldiklerini anlattı. Üstün, "35 hane 87 nüfusu olan Eskişehir'in en yüksek, en ücra köşesine gelip dedelerimiz buralara yerleşmişler. Çiftçilikle uğraşıyoruz. Bizim pancarımız susuz kıraçta yetiştiği için daha lezzetlidir. Bu yıl 8'ncisi düzenlediğimiz şenlikte misafirlerimizi burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Köyümüzde şenlik yaparak göç edenleri yeniden topraklarını getirerek kaynaşmalarını sağlıyoruz. Göç etmiş olsalar da insanlarımızın topraklarını unutmamalarını istiyoruz. Soğuk bir günde insanların birbirine kaynaştığını gördük mutluyuz'' diye belirtti. Şenliğe katılan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ise, şenliğin birlik ve beraberliğin yaşandığı güzel bir gelenek olduğunu belirterek, "Kardeşliğimizin pekiştiği şenlikte olmak bizleri mutlu etti'' diye belirtti. Ses sanatçısı Nermin Çevik ise seslendirdiği türkülerle güzel bir gün yaşattı. Başkan Kalın ve katılanlar hep birlikte zeybek ve çiftetelli oynadılar. Daha sonra katılanlara yemek ve pekmez ikram edildi.


3. 4 EKİM 2015 KAYTV HABER

  • Duration: 2480
  • Channel: news
4 EKİM 2015 KAYTV HABER

***AK PARTİ'DEN MÜTHİŞ VAADLER ANTALYA, KONYA, KAYSERİ HIZLI TREN PROJESİ HIZLA DEVAM EDİYOR ***KAYMEK'TEN MUHTEŞEM SERGİ GÜL'ÜN KATILIMIYLA AÇILDI ***BAŞKAN ÇELİK KAYMEK SERGİSİNDE BİR ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI ***“KENTİN RUHUNDA MİMAR SİNAN” BÜYÜK MİMAR ANILDI ***BBP BİRİNCİ SIRA ADAYI ALİ AYDOĞMUŞ HEDEFİMİZ %10’U AŞIP MECLİSE GİRMEK ***KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI ÇOLAKBAYRAKDAR EMMİLER'DE PEKMEZ ŞENLİĞİNE KATILDI ***MELİKGAZİ BELEDİYE MECLİSİ 05 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANACAK ***BÜNYAN BELEDİYESİ GÜL PARK SPOR KOMPLEKSİ VE ÇOCUK OYUN PARKI’AÇILIYOR ***BESLENME VE DİYETETİK UZMANI KULA: SODA HAZIMSIZLIĞA İYİ GELMEYEBİLİR ***GENÇLERBİRLİĞİ-KAYSERİSPOR MAÇI SONRASI TOLUNAY’DAN İSTİFAYA BİR ADIM DAHA MI? ÖZDİLEK, “İKİ TAKIM ADINA DA ÖNEMLİ MAÇTI” ***K.ERCİYES-ADANASPOR MAÇININ ARDINDAN ÖZKEŞ, “CANIMIZ YANDI” ARIN, “ERCİYESSPOR ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR” ***ERCİYESSPOR’A MİLLİ MAÇ İZNİ MAVİ-SİYAHLILAR 2 GÜN İZİNLİ ***ERCİYES CUP’TA, AGÜ FIRTINASI! YAKIN DOĞU ÜNİ. 76-80 AGÜSPOR


4. İnsuyu Etkinliklerinin Finalinde Burdur Ümran ve Kutsi İle Coştu

  • Duration: 1155
  • Channel: news
İnsuyu Etkinliklerinin Finalinde Burdur Ümran ve Kutsi İle Coştu

İnsuyu Etkinliklerinin Finalinde Burdur Ümran ve Kutsi İle Coştu Şeker Meydanı’nda Kutsi Rüzgârı Esti Burdur Belediyesi İnsuyu Kültür, Sanat ve Spor etkinliklerinin finalinde Şeker Meydanında Burdur halkı, Ümran ve Kutsi’nin birbirinden güzel ezgileriyle kendinden geçti. Başkan Akkaya, İl Genel meclisi Başkanı İbrahim Ekici, Başkan Yardımcıları Hasan Duygulu ve Serdar Başgül’ün katıldığı, gençlerin yoğun olduğu yaklaşık 5 bin kişilik bir vatandaş topluluğunun izlediği konserde polisin yoğun önlemleri dikkat çekti. İlk olarak sahne alan Ümran Özdemir birbirinden güzel Teke yöresi türküleriyle izleyicilerin beğenisini topladı. Sahneden inip vatandaşların arasına karışarak söylemesi vatandaşlarının hayranlığını bir kat daha artırdı ve büyük beğeni topladı. Ardından Kutsi sahne aldığında yer yerinden oynadı, gençlerin Kutsi hayranlığı gökkubbeye tırmandı. Gençlerin tezahüratı ve ıslıkları da Kutsi’yi coşturdu ve böylece karşılıklı coşku ve heyecan yürekleri kabarttı. Başkan Akkaya her iki sanatçıyı da çiçekle onurlandırdı. Bu arada Başkan Akkaya yaptığı kısa konuşmada, etkinliklerin etkinlikleri kovaladığını, İnsuyu etkinliklerinin finalinde Ekim ayı boyunca yeni etkinliklerin başlatılacağını, Antalya Altın Portakal Festivalinin uzantısının Burdur’da devam edeceğini, Antalya’dan sinema sanatçılarının geleceğini, bir kortejle başlatacaklarını, ardından sinema günlerinin başlayacağını, tiyatrolarla sürecek olan etkinlerin Moğollarla taçlanacağını açıkladı.


5. Güney Kore halkı skandala karışan Devlet Başkanı Park Guen Hye'yi istifaya davet etti

  • Duration: 71
  • Channel: news
Güney Kore halkı skandala karışan Devlet Başkanı Park Guen Hye'yi istifaya davet etti

Güney Kore Devlet Başkanı Park Guen Hye’nin eski bir dostunu devlet işlerine alet etmesinin yankıları giderek artıyor. Olayın geçtiğimiz ay ortaya çıkmasının ardından bugün on binlerce Güney Koreli Seul Şehir Meydanı‘nda toplanarak devlet başkanını istifaya davet etti. President Park Geun-hye of South Korea, weakened by scandal, chooses a new prime minister. https://t.co/ViewmgrfrA pic.twitter.com/JAGKLNTKX4— New York Times World (@nytimesworld) 2 November 2016 Ticaret sendikası sözcüsü Nam Jung Su verdiği röportajda ‘bugün, Güney Kore Konfederasyonu Ticaret Sendikaları rekor sayıda üyesini burada topladı. Başkan Park Geun-Hye’nin istifa etmesi ve onun tutuklanmasını istiyoruz’ diye konuştu. İşçi Bae Dong San ise ‘ben buraya Devlet Başkanı Park Guen Hye hükumetinin istifa etmesi için geldim. Onun yüzünden işçilerin yaşam şartları giderek kötüleşiyor. Devlet işlerinde yolsuzluk arttı ve bir tekelleşme oluştu. Bu gerçeği on binlerce insanla bir araya gelerek haykırmak çok daha güzel’ açıklamasında bulundu. In S. Korea, huge crowds expected to rally in Seoul to demand President Park Geun-hye’s ouster amid scandal. https://t.co/pRuTYvnVMa— The Associated Press (@AP) 12 November 2016 Güney Kore Devlet Başkanı Park Guen Hye, skandalın ortaya çıkmasının ardından 25 Ekim tarihinde halkından özür dilemişti. Ancak aradan üç hafta geçmesine rağmen tepkiler hızla büyüdü. Protesto gösterilerine yaklaşık bir milyon kişinin katılması bekleniyor.